ANS – Pobicie w katolickim kościele na Kubie


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek, 6 grudnia 2007
Grupa Obrony Praw Człowieka potępia pobicie w kościele na Kubie
Jeremy Reynalds korespondent ASSIST News Service


SURREY, ENGLAND (ANS) –
Mająca swoją bazę w Anglii agencja obrony praw człowieka wyraziło swoją poważną troskę na temat doniesień o tym, że kubańscy agenci bezpieczeństwa dotkliwie pobili około 18 działaczy człowieka, którzy zebrali się na mszy we wtorek wieczorem. Christian Solidarity Worldwide (CSW) przekazuje, że według przekazów z Kuby, agenci bezpieczeństwa zaatakowali katolicki kościół Santa Teresita de Niño Jesus w Santiago, który znajduje się na wschodzie kraju. Po wbiciu drzwi, jak przekazuje CSW, agenci wypuścili gazy łzawiące do wnętrza. Następnie bili i aresztowali działaczy grupy praw człowieka. Spora ilość kobiet i niesprawnych mężczyzn była wśród ofiar. Tuż przed mszą grupa protestowała przeciwko uwięzieniu trzech innych działaczy demokratycznych: Rolando Rodríguez Lobaina, Eliécer Consuegra Rivas oraz Gerardo Sánchez Ortega. Jaqueline Echevarria, żona Sancheza Ortegi, zorganizowała post i modlitwę w siebie w domu przed wyjściem wraz z innymi działaczami Santiago Catherdral do kościoła Santa Teresita del Niño Jesus Church. Informacje podawane przez  kubańską organizację praw człowieka mówią, że dyrektor, Echevarria, wyjaśnił policji, że ona wierzyła, że jest to jej obowiązek jak i prawo, aby iść do kościoła modlić się za męża. W wiadomościach podanych przez CSW powiedziano, że dyrektor również przekazał, że policja odpowiedziała obelgami, gdy ksiądz parafii, o. Jose Conrado Rodriguez, zakwestionował ich działania.
Jedna z działaczek została zwolniona, ze względu na to, że ostatnio urodziła dziecko, pozostałych 17 nadal znajduje się w więzieniu.

Dyrektor prawny CSW, Tina Lambert, powiedziała wiadomościom: „Jesteśmy bardzo poważnie zaniepokojeni działaniami kubańskich władz w Santiego.
Fizyczny atak na działaczy praw człowieka, którzy w pokojowy sposób egzekwują swoje prawo do oddawania czci, w środku świętego kościoła stanowi alarmujący precedens. Raporty pochodzące z Kuby z ostatnich 18 miesięcy wskazują na znaczące pogorszenie się religijnych swobód. Wzywamy kubańskie władze do zapewnienia tego, aby agenci bezpieczeństwa przestrzegali fundamentalnych praw religijnych i natychmiast zwolnili 17 zatrzymanych w czasie, gdy uczestniczyli we mszy”.
CSW jest agencją praw człowieka, która działa na rzecz prześladowanych za chrześcijańską wiarę i promuje religijną wolność dla wszystkich.
Więcej informacji znajduje się na stronie:
www.csw.org.uk
.

– – – – – – – – – – –

Jeremy Reynalds jest niezależnym autorem, założycielem i dyrektorem Joy Junction, największego schroniska-pogotowia dla bezdomnych w Nowym Meksyku http://www.joyjunction.org
lub
http://www.christianity.com/joyjunction
. Ma tytuł magisterski z komunikacji Uniwersytetu Nowego Meksyku oraz doktora z kształcenia rolniczego
Biola University w Los Angeles. Jego najnowsza książka to: „Homeless in the City: A Call to Service.” Więcej szczegółów na temat „Homeless” można znaleźć na http://www.HomelessBook.com

Mieszka w Albuquerque, New Mexico. Kontakt: jeremyreynalds@comcast.net. Tel: (505) 877-6967 or (505) 400-7145.

раскрутка

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.