ANS – Torturowanie chrześcijanina w pakistańskim więzieniu


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Piątek, 31 sierpnia 2007
Pracownik więzienny prawdopodobnie torturuje pakistańskich więźniów chrześcijan

Sheraz Khurram Khan Specjalny korespondent ASSIST News Service z Pakistanu

SAHIWAL, PAKISTAN (ANS) – urzędnicy pakistańskiej służby więziennej odwiedzając więzienie odkryli, że pewien wartownik więzienny prawdopodobnie poddawał chrześcijańskiego więźnia torturom, odmówiwszy mu wcześniej zgody na zagrzania jedzenia na ogniu.
Pakistański szef The Sharing Life Ministry, Sohail Johnson, powiedział ASSIST, że w czasie ich wizyty w Centralnym Więzieniu Sahiwal, 28 sierpnia, on sam wraz z zespołem dowiedział się że chrześcijański więzień, 21 letni Asif, został pobity przez strażnika, gdy chciał uzyskać zgodę na zagrzanie jedzenie na ogniu 31 lipca.

Johnson przekazuje, że urzędnicy służby odwiedzili więzienie po otrzymaniu sygnałów od chrześcijańskich więźniów. Dwóch z nich, których usługujący zespół spotkał w czasie wizyty w więzieniu ujawniło, że chrześcijanin, Asif, był torturowany przez wartownika. Powiedzieli, że odkryli to wylanie pogardy na Asifa, że strażnik znieważył go używając słów, które w Pakistanie często są stosowane wobec stróżów (większość pakistańskich chrześcijan pracuje jako stróże w celu podreperowania sobie dochodów).
Gdy Asif zaoponował wobec języka strażnika, ten poddał go prawdopodobnym torturom z pomocom kilku strażników.

Johnson powiedział ASSIST, że Asif został później zamknięty do karcera, gdzie jest nadal marnieje. Powiedział również, że ubolewa nad tym, że niektórzy chrześcijańscy więźniowie byli w zeszłym roku torturowani za prowadzenie zbiorowej modlitwy w więzieniu. Twierdził, że sprawa została rozwiązana po interwencji służby. Johnson łączy nieprzychylne nastawienie niższych urzędników ze śladami imputowanego w dzieciństwie nauczania wynoszącego muzułman wobec zwolenników innych religii. Johnson przyrzekł podnieść sprawę Asifa do wyższych władz i pobudził chrześcijan do modlitwy o sytuacje chrześcijańskich więźniów.

Służba SLMP zamierza spotkać się z naczelnikiem więzienia i prosić go o zbadanie sprawy i podjęcie odpowiednich działań przeciwko wartownikowi z więzienia w Sahiwal, powiedział Sohail.
Służba SLMP będzie również domagać się, aby wypuszczone Asifa z karcera.

—————————–
Autor jest niezależnym dziennikarzem działającym w Pakistanie.

– – – – – – – – – – – – – – – – –


ASSIST News Service jest dostarczany do ciebie częściowo dzięki Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji). Program Most Nadziei prowadzony przez GFA (Bridge of Hope) na na celu ratowanie tysięcy dzieci żyjących w Azji w ubóstwie i bez nadziei udzielając im edukacji i przedstawiając im miłość Chrystusa.
Za jedyne 28$ miesięcznie możesz pokryć koszty nauczania, książek, ubioru, jednego lub dwóch posiłków dziennie i dorocznej kontroli medycznej jednego dziecka – dzięki czemu twoje dziecko, jego rodzina i społeczność usłyszą Ewangelię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Gospol For Asia’s Bridge of Hope dowiedź naszą stronę na:


http://www.gfa.org/child


lub zadzwoń:


1-800-WIN-ASIA (United States)


1-888-WIN-ASIA (Canada).
topod.in

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.