ANS – Zastrzelono chrześcijanina w Somalii

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

29 lipca 2008

Islamscy ekstremiści zabili w Somalii chrześcijanina, jest to piąty męczennik w tym kraju w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service

SOMALIA (ANS) – Islamscy ekstremiści zastrzelili 10 lipca 2008 w Afgyoye chrześcijanina nawróconego z islamu, mieście położonym 18 mil od Mogasishu, stolicy Somalii.
Ofiarą był Sayid Ali Sheik Luqman Hussein, miał 28 lat.

ICC (International Christian Concern) www.persecution.org podaje, że 8 lipca dwóch muzułman podeszło do Husseina i zapytało go czy zwraca się twarzą do Mekki, gdy się modli (takie jest zalecenie Mahometa). Hussein powiedział im, że jako chrześcijanin nie musi zwracać się w żadnym szczególnym kierunku, ponieważ Bóg jest wszechobecny. Ci dwaj muzułmanie wrócili do niego 10 lipca uzbrojeni w półautomatyczny AK-47 i zastrzelili Husseina. ICC podaje, że po usłyszeniu informacji o śmierci Husseina, jego żona poroniła martwe dziecko.

Według informacji ICC, Hussein przyszedł do Chrystusa w 2004 roku. Wzrastał w swej wierze i zaczął ewangelizować społeczność w której pracował jako nauczyciel. Pastor Husseina określił go jako najskuteczniejszego ewangelistę na tym obszarze.
Jeden z jego uczniów powiedział, że był to najbardziej pobożny człowiek, jakiego kiedykolwiek spotkał.

Ostatnio islamscy ekstremiści zintensyfikowali ataki na chrześcijan w Somalii. Tylko w ciągu ostatnich 9 miesięcy pięciu chrześcijan, w tym Hussein, zostało zamęczonych za swoją wiarę.
Pozostali czterej to: David Abdulwahab Mohamed Ali, Da’ud Ali, Mohamed Yusuf oraz Hassan Mo’alim.

Regionalny dyrektor ICC’s na kraje Afryki, Jonathan Racho, stwierdził, „Somalijscy chrześcijanie płacą ostateczną cenę za swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Pomimo skrajnych prześladowań na jakie natrafiają, decydują się ufać Panu Jezusowi Chrystusowi, aż na śmierć. Chrześcijanie powinni modlić się i wspierać swoich braci i siostry w Somalii”.

– – – – – –

Więcej informacji można zdobyć kontaktując się z:
Jonathan Racho, Regional Manager for Africa, 1-800-ICC (422)-5441, jonathan@persecution.org

——————

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona
znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.