ANS – Zapomniani chrześcijanie z Gazy


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Niedziela, 23 września 2007

Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries

Miasto GAZA (ANS) — -Złapani w samym środku walki między Hamasem i Fatah, a izraelskimi rakietami wystrzeliwanymi w odwecie w ich południowe miasta żyje łatwa do przeoczenia społeczność: chrześcijanie w liczbie tylko około 2000 wśród 1.5 miliona w Pasie Gazy ? mniej niż 1% populacji”.
Zostało to ostatnio ujawnione przez Nicole Jansezian w historii, która pojawiła się na stronie Israel Today (www.israeltoday.co.il). Dodała, że: „jeśli sięgniesz jeszcze głębiej to ewangelicznych chrześcijan jest znacznie mniej, niż te liczby”.

Massad

Hanna
Massad (Fot.: BBC)

Jesteśmy mniejszością mniejszości. – powiedział Israel Tody, Hanna Massad, pastor Gaza Baptist Church, told Israel Today. – Jest rzeczywiście ciężko.
Chrześcijańska społeczność tutaj to 2.000 włączając katolików, greckich ortodoksów i ewangelicznych chrześcijan”.

budynek
Sześciopiętrowy budynek Gaza Baptist Church, jedyny ewangeliczny kosciół w Pasie Gaz, służy 150 ? 200 wierzącym.
„W czasie ostatnich rund walki, izraelskie bomby spadły na biura Hamasu tuż 100 m od domu Massda rozbijając wszystkie okna. – przekazuje Jansezian swoją historię. – Nikt nie został ranny, lecz konsekwencje wojny, w którą są zaangażowani zbliżają sie stale do ich domu. Często jedna palestyńska frakcja lub inna nakazuje wykorzystać budynek jako punkt obserwacyjny. Kiedyś, bibliotekarz został dosłownie złapany w krzyżowy ogień i postrzelony w plecy.
Do dziś zdrowieje”.

Zewnętrzna strona budynku Gaza Baptist Church

„Kierowca kościoła nie miał tyle szczęścia. 22 letni mężczyzna, świeżo po ślubie, został zabity w czasie strzelaniny między Hamas i Fatah, jako niewinny widz. Nie tak dawno, bojownicy doprowadzili do bezpośredniego zagrożenia bombardowaniem Towarzystwa Biblijnego Gaza, gdzie żona Massada jest dyrektorem. Teraz sam kościół został zagrożony”.
Massad powiedział: „Jest mała bojówka, która nienawidzi wszystkiego co zachodnie i chrześcijańskie i starają się oczyścić miasto. Jest to ciasno myśląca grupa, a rząd nie jest w stanie kontrolować tego”.

Lecz, Jansezian powiedziała, że kościoły w Gazie nie są ofiarami okoliczności. Zamiast tego chrześcijanie prowadzą kliniki, biblioteki, przynoszą pomoc humanitarną potrzebującym i prowadzą spotkania. Otwarcie spotykają się w kościele.

?
Jedno, co uderza mnie to nie słyszy się nic złego u nich”. – powiedział nam, Labib Madanat, dyrektor Biblijnego Towarzystwa w Izraelu i Palestyńskiego obszaru. „Ich język jest pozytywny, język misji: Jaka jest moja rola jako wierzącego; co mogę w tej sytuacji zrobić?. Nie mówię, że nie jest ciężko, że oni nie mają obaw. Są problemy, zagrożenia, niebezpieczeństwa i czasami są wykończeni, lecz ogólnie jest to grupa ludzi, którzy są prężni, całkowicie zależni od Pan i pozytywnie myślący o tym, że Bóg chce od nich, aby pozostali w strefie Gazy”.

Autorka opowiada dalej: „Madanat powiedział, że światowy kościół musi zachęcić wierzących w Gazie. W porównaniu do wierzących na Zachodzie, wierzący w Gazie są znacznie bardziej 'skupieni na tym, co Bóg chce od nich w tej sytuacji. Gaza jest znacznie bardziej trudna, poczucie potrzeby totalnej zależności od Pana jest tu znacznie silniejsze”.

Amerykański Konsulat ostrzegał wszystkich Amerykanów, aby wyjechali z Gazy z powodu nieustającego niebezpieczeństwa. Massad, który posiada amerykańskie obywatelstwo, został zapytany przez konsula czy chce wyjechać.

„Bez żadnego wątpienia powiedziałem, że nie. – wyjaśnił. To jest miejsce, gdzie czujemy, że Bóg chce, abyśmy bli w tym czasie i jest to przywilejem być w środku Bożej woli”.


———————————————————————-
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni.
Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.
danjuma1@aol.com
как оптимизировать свой сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.