ANS – Papież mowiąc o wolności uderzył w islam


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Niedziela, 23 września 2007

Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries

WATYKAN (ANS) – Papież ponownie zaryzykował sprowokowanie gniewu islamskiego świata, krytykując ich traktowanie chrześcijan.

papiez

Papież
Benedict XVI

Simon Caldwell dla British Daily Mail ( www.dailymail.co.uk ) napisał: „Bendeykt XVI zaatakował narody muzułmańskie, gdzie chrześcijanie są albo prześladowani, albo traktowani jako obywatele drugiej kategorii pod islamskim prawem szariahu. Bronił również prawa muzułman do nawracania się na chrześcijaństwo, co w wielu krajach islamskich jest zagrożone karą śmierci. Jego komentarz pojawił się niemal dokładnie w rok po sprowokowaniu przez niego fali rozdrażniania wśród muzułman, gdy zacytował Bizantyjskiego cesarza, który łączył islam z gwałtem”.

80 letni duchowny przemawiał w piątek (21 września) w pobliżu Rzymu w „obronie religijnej wolności”, gdzie powiedział, że „jest to fundamentalnym, niepowstrzymany, niezbywalnym i nienaruszalnym prawem”.

W wyraźnym odniesieniu do islamu powiedział: „Stosowanie tej wolności dotyczy również prawa do zmiany religii, co powinno być zagwarantowane nie tylko prawnie, lecz również w codziennej praktyce”. Mówiąc o problemie islamskiego terroryzmu, dodał: „Terroryzm jest poważnym problemem, którego sprawcy twierdzą często, że działają w imieniu Boga, a trwają w niewybaczalnej pogardzie dla ludzkiego życia”.

Biskup

We wrześniu zeszłego roku radykalni brytyjscy muzułmanie powiedzieli, że papież Benedykt powinien być stracony za obrażanie proroka Mahometa. Caldwell udzie dalej mówiąc: „Na całym Środkowym Wschodzie i w Afryce chrześcijanie są przedmiotem przemocy w odwecie za jego uwagi. Jednak jego ostatnie komentarze pojawiły się kilka dni po tym, gdy jeden z biskupów seniorów Kościoła Anglii ostrzegł, że muzułmańscy przywódcy tutaj( tj. w Wielkiej Brytanii) muszą głośno mówić w obronie prawa do zmiany wiary”.

Biskup Rochester, Michael Nazir-Ali, powiedział w wywiadzie dla Kanału 4tego o swoich obawach o bezpieczeństwo około 3.000 muzułman, którzy nawrócili się na inną wiarę w Wielkiej Brytanii. (Nazir-Ali, który urodził się w Pakistanie, jest 106 biskupem Rochester w Kościele Anglii. Posiada podwójne obywatelstwo, pakistańsko-brytyjskie.)

Biskup
Rochester, Michael Nazir-Ali

Caldwell kończy: „Sondaż przeprowadzony na początku tego roku wśród ponad 1000 młodych, dorosłych brytyjskich muzułman pokazał, że 36% wierzy, że ci, którzy się nawrócili na inną wiarę powinni zostać skazani na śmierć. Papież Benedykt jest szczególnie zatroskany o prześladowania chrześcijan w Pakistanie, szczególnie po inwazji na ten kraj w 2003 roku. Przedtem było tam 1.2milliona chrześcijan, obe


———————————————————————-
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.
danjuma1@aol.com
сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.