ANS – Zbezczeszczenie i zniszczenie kościoła w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Wtorek, 2 października 2007

Splądrowany i zbezczeszczono kościół w stanie Karnataka w Indiach
Zdjęcia i sprawozdanie Mr. Santhosh Thomas, asystent reportera James Varghese, ASSIST News Service


Zniszczone Biblie i chrześcijańska literatura

d
DAVANGERE, KARNATAKA, INDIA (ANS) –
W poniedziałek, 2 października, ponad 30 hinduskich radykalistów z grup Bajrang Dal oraz Bharatiya Janata party (BJP) – partii rządzącej w stanie Karnataka – splądrowało kościół Nitya Jeevan Devalayam (Nowego Życia), który znajduje się w Jayanagara w mieście Davangere, Karnataka. Zgodnie z informacjami przekazanymi pocztą mailową do ANS przez Global Council of Indian Christians (GCIC) [Światową Radę Hinduskich Chrześcijan] pastora Emmanuela nie było w kościele, gdy sprawcy przybyli na rowerach i samochodami szukać go ok. 20.30. Wpadli w furię nie znalazłszy ofiary – pastora – po rozbiciu drzwi wejściowych wybili okna, zniszczyli drzwi, biblie, kazalnicę i cały sprzęt muzyczny. Schlapali czerwonym pigmentem i moczem kościół. Najwyraźniej używali języka, który jest obraźliwy dla chrześcijan i być może bardzo prowokujących sloganów przeciwko Chrystusowi i na chrześcijan.

zniszczone meble


Zniszczone meble


Jak przekazuje lokalny inspektor policji, p. Shrinivas, po usłyszeniu dźwięków rozbijania szyb i sprzętu muzycznego sąsiedzi poinformowali pastora o tym, co się dzieje. W wywiadzie dla ANS p. Shrinivas powiedział: „Przybyłem wraz z moją grupą na miejsce natychmiast i niezbędne działania będą podjęte jak najszybciej”. Niemniej, jak twierdzi jeden z wierzących z kościoła, policja nie była chętna do współpracy z pastorem i chrześcijańską społecznością w tym mieście. Powiedział: „Wiem o tym, że policja popierała ten atak i teraz nie mają ochoty na podejmowanie sprawy”. Pastor Emmanuel poprosił policję o ochronę dla jego rodziny. GCIC potępił zbezczeszczenie piętnastoletniego kościoła i ataki na chrześcijańską społeczność. Chrześcijanie żyją w strachu z powodu nagłego zalewu ataków przeciwko nim w różnych częściach stanu Karnataka w czasie, gdy tym stanie przekazywana jest władza partii przebranej w centrową politykę.

———————-
James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.