Egzekucja w Somalii

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

Somalijscy islamiści wykonali publiczną egzekucję nawróconego chrześcijanina

Jeremy Reynalds,   Korespondent ASSIST News Service

7 lipca 2010

WASHINGTON D.C. (ANS) – Organizacja praw człowieka dowiedziała się, że członkowie Al Kaidy związanej z somalijską grupą terrorystyczna, Al Shabaab, wykonali publiczną egzekucję człowieka nawróconego z islamu na chrześcijaństwo. Egzekucja miła miejsce w Somalii, w okolicy Hudur, 1 Lipca.

International Christian Concern (ICC) przekazała w wiadomościach informacje na ten temat. Muhammad Guul Hashim Idiris, chrześcijanin nawrócony z islamu, jechał z etiopskiego miasteczka granicznego, Klafo, planując odwiedzić swoją matkę w Mogadiszu. Jego „chrześcijańska historia” został rozpoznana przez pasażera, który zapytał go czy uważa, że prorok Mahomet był prawdziwym posłańcem Boga. Idiris odpowiedział na to: „Gdybym tak myślał, wierzyłbym w niego, a nie w Mesjasza”. Gdy dotarli do okolicy Hudur, warowni terrorystycznej sieci Al Shabaab, muzułmanin doniósł na Idiris’a i doprowadził do jego zatrzymania 27 czerwca. Idiris został oskarżony o obrazę Mahometa. Nie uznanie Mahometa za prawdziwego proroka jest uważane za poważny grzech, który jest karany karą śmierci.

ICC przekazała, że Sheik Adan Yare, komendant Al Shabab obszaru Bakol, powiedział prasie 1 lipca, że: „Nasi święci wojownicy wykonali dziś, tj. 1 lipca o godz. 11:45, przed rozgniewanymi muzułmanami świadkami egzekucję młodego mężczyzny, który nazywał się Muhammad Guul Hashim Idiris, który obraził naszego kochanego proroka”. Egzekucji, która miała miejsce na boisku piłkarskim, przyglądały się setki ludzi w tym szkolne dzieci, które zmuszono do patrzenia na tą scenę. ICC dowiedziała się, że Idris ożenił się 26 czerwca i zostawił żonę w ciąży.

Wuj Idris, który jest chrześcijaninem nawróconym z islamu, powiedział agencji ICC w rozmowie telefonicznej, że egzekucja Al Shabaab „jest kolejnym dowodem na to, że Al Shabaab usiłuje usunąć chrześcijaństwo spośród ludzi Somalii w Rogu Afryki”.

Jonathan Racho, regionalnym manager ICC’s na Afrykę powiedział w wiadomościach: „Jesteśmy głęboko zasmuceni przez kolejną egzekucję somalijskiego chrześcijanina. Al Shabaab i islamskie grupy ekstremistyczne w Somalii wielokrotnie przysięgały zmiecenie chrześcijan z Somalii. Al Shabaab zamordowało już kilkunastu chrześcijan, obcina ręce podejrzanym o przestępstwa muzułmanom, a nawet ukamienowało muzułmańską kobietę, za rzekome cudzołóstwo. Sadystyczne i nieludzkie działania Al Shabaab pokazują na ich całkowite lekceważenie ludzkiego życia”.

– – – – – – –

ICC jest organizacją obrony praw człowieka działającą z Waszyngtonu, której celem jest pomoc prześladowanym chrześcijanom na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Jeremy Reynaldsоптимизация интернет сайта маркетинг

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.