BC_12.12.07 Temu, który zwycięża

logo

11 grudnia 2007
Dzisiejsze rozważania zaczerpnięto z:
TEMU, KTÓRY ZWYCIĘŻA
Chip Brogden

http://www.theschoolofchrist.org/articles/overcomes.html


[Jezus] rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówicie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię twoje, pyrzjź Królestwo Twoje, bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi (Łk. 11:2).

To jest rewolucyjny akt, jest to modlitwa o ustanowienie Królestwa i Woli, w których Chrystus jest dominującym Wszystkim we Wszystkim. W tym Królestwie nie ma miejsca na żaden ziemski rząd, władcę czy króla. W tej Woli nie ma miejsca na żadne ludzkie plany. Wiemy, że Jezus jest Panem, a jednak nie widzimy, aby wszystko było Jemu poddane (Hebr.2:8b).

Co wiec robimy w między czasie? Zwycięzcy nie czekają pasywnie na powrót Jezusa. Oni modlą się o to, aby Jego Królestwo było ustanowione i Jego Wola wykonana. W ten sposób właśnie wykonujemy władzę nad narodami przygotowując Panu drogę. Jak? Podnosząc doliny, wyrównując góry, prostując krzywe drogi i wygładzając nierówne (Łuk. 3:5,6). Ta modlitwa jest niszcząca w naturalnym sensie, lecz jest konstruktywna w duchowym wymiarze, ponieważ kiedy ubywa narodów, ChrystuS wzrasta (Jn. 3:30).


Subscribe to these daily messages:

http://www.TheSchoolOfChrist.Org/join.html

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.