Bolesna prawda o homoseksualnych rozkoszach

Grady

J. Lee Grady

Nigdy nie polowałem na kaczki i nigdy nie oglądałem Duck Dynasty (Kacza dynastia), więc niespieszno mi do obrony Phila Robertsona, który w zeszłym miesiącu jako gwiazda telewizyjnego reality show wywołał zgiełk swoim komentarzem na temat homoseksualizmu. Wierzę, że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii na temat religii, dziwię się więc, że ludzie domagają się głowy Robertsona tylko dlatego, że miał odwagę zacytować wers z Biblii, który mówi, że homoseksualiści (wraz cudzołożnikami, wszetecznikami, bałwochwalcami i oszustami) nie pójdą do nieba.

Harmider związany z Duck Dynasty dowodzi kilku rzeczy: 1) dziś, mnóstwo ludzi w Ameryce lubuje się w ośmieszaniu konserwatywnych południowców; 2) być może konserwatywni południowcy wymagają nieco przyuczeni do wyrażania swojego punktu widzenia w mediach; 3) jeśli masz odwagę powiedzieć, że gejowski seks jest sprzeczny z Bożym prawem moralnym, lepiej przygotuje się na to, że trzeba będzie się ukryć gdzieś na bagniskach Louisiany, ponieważ ludzie rzeczywiście się wściekną.

Phil Robertson poczynił te uwagi w swoisty sposób wprost z zabitej dechami dziury: „Wydaje mi się, jako mężczyźnie, że pochwa powinna być bardziej pożądana od męskiego odbytu. Przynajmniej ja tak mam. Ja sobie tak myślę: tutaj jest znacznie więcej! Ona ma więcej do zaoferowania. Chodzi mi o to, no dalej, chłopaki! Wiecie, o czym mówię? Lecz, wiecie, grzech to grzech: on nie jest logiczny, moi chłopcy. To po prostu nie jest logiczne”.

Może nie jest to szczególnie wrażliwy sposób wyrażenia zdania, że seks homoseksualny nie jest w Bożym zamiarze, lecz cieszę się z tego, że Robertson oraz magazyn GQ otworzyli tą puszkę z robactwem. Potrzebujemy nieco szczerej rozmowy na ten temat.

Jestem doradcą wielu mężczyzn i kobiet, którzy zmagają się z pociągiem do tej samej płci. Większość z nich to chrześcijanie, którzy wiedzą, że Bóg nie przewidział w swej woli dla nich homoseksualizmu i chcą, aby Duch Święty pomógł im żyć w czystości. Chcą podobać się Bogu i nie chcą żyć w homoseksualnych związkach. Jednak w czasie, kiedy uczą się opierać pokuszeniu, potrzebne im jest duchowe prowadzenie i pełna miłości akceptacja.

Jako usługujący, jestem winien im szacunek i współczucie i, jeśli rzeczywiście kocham ich, będę mówił im prawdę. Gdy rozmawiam z gejami zawsze zwracam im uwagę na brutalne szczegóły gejowskiego seksu, o których wielu chrześcijan dziś nie wspomni. (OSTRZEŻENIE: poniższe punktu nie są dla wrażliwych.) Jeśli nie mówimy o tych rzeczach w kościele to więcej ludzi mających pociąg do tej samej płci będzie dochodziło do tego wniosku, że nie ma dla nich odpowiedzi.

1. Gejowski seks jest wbrew naturze. Ludzie, którzy wierzą w Boga, wierzą również, że to On stworzył ludzkie ciała. On zaprojektował każdy szczegół każdego z nas, w tym również nasze genitalia. Pierwszy rozdział Księgi Stworzenia wyraźnie pokazuje, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę i że zrobił tak nie tylko mając na celu prokreację (v. 28), lecz również mając na oku seksualną przyjemność (Gen 2:24-25). Nawet amatorski badacz biologii wie, że penis został stworzony dla pochwy, i że heteroseksualne współżycie jest jedyną formą erotycznej aktywności, której wynikiem jest poczęcie. Jedynym sposobem na pojawienie się dziecka jest połączenie spermy i jajeczka.

Kiedy współżyją ze sobą dwaj mężczyźni lub dwie kobiety, odczuwają więź, głębokie uczucie i intensywną fizyczną przyjemność, lecz Biblia nigdzie nie mówi o tym, że sama przyjemność jest znakiem Bożej akceptacji czy błogosławieństwa. Niektóre przyjemności znajdują się poza Bożymi granicami. Właśnie dlatego Paweł ostrzegał Tymoteusza, pisząc, że w dniach ostatecznych ludzie będą „bardziej miłować przyjemności niż Boga” (2Tym 3:4). To, że odczuwasz jakąś przyjemność, nie znaczy, że masz to robić!

2.Seks analny jest niezdrowy. Lekarze powiedzą wam, że odbyt jest czymś zupełnie innym niż pochwa. Penetracja odbytu penisem może prowadzić do rozerwania tkanki odbytniczej, krwawienia i infekcji. Ponieważ w odbycie znajduje się całe mnóstwo bakterii, współżycie rozpowszechnia papilomawirus (wirus brodawczaka ludzki), co może wywołać brodawki, raka HIV i inne choroby jak też spowodować nietrzymanie stolca. Jeśli seks analny jest połączony z oralnym to jeszcze łatwiej o chorobę. Pomimo tego wszystkiego, 90% homoseksualistów (mężczyzn) współżyje analnie. Prezerwatywy mogą dać pewne zabezpieczenie, lecz nie są odporne na głupców (foolproof). Seks analny jest zachowaniem wysokiego ryzyka.

3. Wszelkie formy niemoralności oddzielają nas od Boga. W pierwszym wieku apostoł Paweł bezceremonialnie opisywał homoseksualizm. Jak czytamy w Liście do Rzymian 1:27: „podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę”.

Bóg oferuje miłosierdzie i przebaczenie oraz uzdrowienie każdemu, kto chce być wolny od niemoralności, lecz ci, którzy trwają w seksualnym grzechu będą jego niewolnikami – a ostatecznie zostaną na wieczność oddzieleni od Boga.

Bóg nie jest homofobiczny, On to rozumie, dlaczego ludzie odczuwają zamieszanie czy są rozbici w dziedzinie seksu. On daje miłosierdzie i przebaczenie Jezusa Chrystusa każdemu, bez względu na przeszłość czy skłonności. Zaprasza nas do tego, abyśmy się przyłączyli do Niego w drodze ku uzdrowieniu. Niemniej ci, którzy chcą zbliżyć się do Niego muszą, podobnie jak prawdziwi uczniowie, odrzucić swoje własne pragnienia, wziąć krzyż i iść za Nim.

J. Lee Grady is the former editor of Charisma and the director of the Mordecai Project (themordecaiproject.org). You can follow him on Twitter at @leegrady. He is the author of 10 Lies Men Believe and other books.

————————-

Mam na stronie dość obszerny materiał na temat tych zagrożeń:

Zagrożenia zdrowia związane z seksem gejowskim_01

(Trzy części połączone linkiem na końcu 1 i 2 częsci.)

Małżeństwo gejowskie i homoseksualizm, raport i komentarz medyczny

Czas pozamykać homoseksualne kluby (w szkołach USA)

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.