Bruce Jenner, Biblia i transgenderowa dysputa

Grady

J. Lee Grady

Jako olimpijska gwiazda dziesięcioboju i Sportowiec Roku 1976, Bruce Jenner  szybko pojawił się na pudełku płatków śniadaniowych Wheaties. Był chłopcem z plakatu amerykańskiej męskości. Mistrz dziesięcioboju o wzroście 190 cm dzięki swym mięśniom i sprawności, był nawet kandydatem do tytułowej roli w filmie Supermen (1978).

W zeszłym tygodniu wrzucił przysłowiową bombę, gdy oświadczył ogromnej telewizyjnej publiczności, że jest w trakcie transgenderowej kuracji. W wywiadzie udzielonym 24 kwietnia Diane Sawyer z ABC, powiedział, że eksperymentował z różnymi ubraniami już jako dzieciak, jak też później, kiedy był trzykrotnie żonaty. Czasami odnosił się do siebie jako „on”, a czasami jako „ona”, dziś 65 letni Jenner mówi, że teraz zdaje sobie sprawę z tego,  że ma „dusze kobiety”.

„Mam umysł znacznie będzie kobiecy niż męski. – powiedział. – Trudno to ludziom zrozumieć, lecz taka mam właśnie duszę”.

Brukowce spekulowały na temat zmagań Jennera od kiedy zaczął grać w reality show Keeping Up With the Kardashians.
Choć Jenner mówi, że ciągle ma „wszystkie męskie części”, nosi długie włosy związane w koński ogon, ma implanty piersi oraz przeszedł inne operacja plastyczne, paraduje z francuskim manikiurem i przechodzi hormonalną terapię.

Reakcja na ogłoszenie Jennera w ogromnej większości była pozytywna, szczególnie spośród amerykańskich celebrytów. Oprah Winfrey napisała na tweeterze: „Wszyscy zasługujemy na to, aby być kochanymi za to, kim jesteśmy”. Ellen DeGenners, gospodarz talk show, powiedziała, że publiczne przyznanie się Jennera: „ratowało dziś wieczór życie i otwierało umysły”. Lady Gaga napisała na tweeterze po prostu: „Odważnie”.

W kilka godzin po nadaniu tego programu w ABC australijska stacja radiowa zaczęła akcję: „PomalujSobiePanzokcieDlaBruce’aa” – namawiając mężczyzn i kobiety, aby zrobili sobie kolorowy manikiur, okazując wsparcie dla Jennera. Przesłanie było wyraźne: Nie osądzaj Bruce’a Jennera. Zaakceptuje jego wybór. Bądź tolerancyjny”.

Nigdy nie walnąłbym Jennera ani nikogo innego, kto zmaga się ze swoją płciową tożsamością. Każda ludzka jednostka zasługuje na miłość i szacunek, a chrześcijanie – spośród wszystkich ludzi – mają być gotowi do tego, aby zaoferować pomoc każdemu, kto walczy z emocjonalnymi problemami. Niemniej, dlatego że jestem chrześcijaninem, nie mogę zaakceptować czyjegoś zachowania, jeśli niszczy ono człowieka czy jego zdrowie. Potwierdzać czyjeś złe decyzje tylko po to, aby się poczuł akceptowany to nie miłość.

Jeśli ktoś z zaburzeniem tożsamości płciowej przychodzi do mnie po pomoc, wskazuję mu na następujące ważne prawdy:

1. Płeć jest częścią świętego Bożego stworzenia. Płeć jest Bożym pomysłem. Księga Rodzaju 1:27 mówi: „I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich”. Moja płeć jest częścią mojej stworzonej tożsamości, jest to Boży plan dla mojego życia. Nie jest to płynne, ani zmienne. Jest na stałe. Podobnie jak pies nie może zostać zmieniony w kota czy ryba w ptaka, tak mężczyzna nie może zmienić się w kobietę, ani vice versa, ponieważ płeć jest fundamentalnym aspektem stworzenia.

2. Szatan jest przyczyną zamieszania płciowego. Z powodu wejścia grzechu na świat ludzkie istoty zmagają się ze wszelkiego rodzaju umysłowym, emocjonalnym, fizycznym i seksualnym złamaniem. Ten świat jest pełen wykorzystania, przemocy, strachu, ignorancji, choroby, ubóstwa i uzależnienia – a to wszystko jest napędzane przez diabła, które Jezus nazwał „kłamcą, i ojcem kłamstwa” (J 8:44). Grzech zaczął się z chwilą, gdy diabeł przyszedł do Ewy i zakwestionował Bożą prawdę (p. Rdz 3:1). Szatan nawet zakwestionował tożsamość Jezusa jako Syna Bożego (Mt 4:1-11).

dopóki znajdujemy się pod wpływem grzechu, nasze umysł są „zaciemnione” (Ef 4:18). Paweł posunął się tak daleko, że napisał, iż diabeł „zaślepił umysły niewierzących” (2Kor 4:4). Człowiek, który jest daleko od Chrystusa może być dręczony przez wszelkiego rodzaju zło, zwyrodniałe myśli. Diabeł robi to, ponieważ nienawidzi ludzi, ponieważ my zostaliśmy stworzeni na obraz Boga.

3. Operacja zmiany płci nie naprawia płciowego zamieszania człowieka. Pisarz Walt Heyer przeszedł operację zmiany płci w 1980 roku i żył jako kobieta przez osiem lat, lecz później zdał sobie sprawę z tego, że popełnił błąd. Teraz prowadzi stronę sexchangeregret.com, gdzie pisze: „Ostatecznie, zebrałem się na odwagę, aby przyznać, że operacja niczego nie naprawiła, zamaskowała tylko i rozjątrzyła głębokie psychologiczne problemy”. Heyer wskazuje na badania przeprowadzone wśród 500 transseksualistów, które dowodzą, że operacje i terapia hormonalna nie leczy ludzi z ich zamieszania.

4. Chrystus oferuje uzdrowienie z zamieszania płciowego. Gdy apostoł Paweł poszedł do greckiego miasta, Koryntu, głosił ludziom, którzy wychowywali się we wszelkich możliwych grzesznych kulturach, wielu z nich uchwyciło się wiary w Jezusa. W 1 Liście do Koryntian 6:8-10 Paweł wspomina cudzołóstwo, wszeteczeństwo (ludzie nie związani małżeństwem uprawiający ze sobą seks), bałwochwalstwo, homoseksualizm oraz zniewieściałych mężczyzn to jest mężczyzn, którzy ubierali się jak kobiety, aby się prostytuować. Paweł pisze jednak, że ci ludzie zostali uwolnieni od tego grzesznego życia, gdy uwierzyli w Chrystusa.

Paweł nie promował tolerancji czy akceptacji zamieszania płciowego, zamiast tego oferował im nadzieję uzdrowienia. Czy nie jest to lepszy sposób wyrażenia miłości? O ile współczesna kultura udaje, że troszczy się o ludzi takich jak Bruce Jenner dając im szybkie lekarstwo na ten problem, Jezus jest w stanie sięgnąć do korzenia i uzdrowić całkowicie.
__________________________________

J. Lee Grady jest byłym redaktorem magazynu Charisma. Możesz śledzić go na Twitterze @leegrady. . Więcej o jego służbie The Mordecai Projcet można się również dowiedzieć na: www.themordecaiproject.org
Jest autorem książki „10 Lies Men Believe” (Charisma House), która jest dostępna w języku angielskim i hiszpańskim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.