Cel nasiakania Jego miloscia#Toronto

Któregos wieczoru podczas czasu uslugiwania, bylam tak zmeczona, ze polozylam sie na dywanie i zaczelam wielbic Pana.#
3-2001


Któregoś wieczoru podczas czasu uslugiwania, bylam tak zmeczona, ze polozylam sie na dywanie i zaczelam wielbic Pana. Po pieciu minutach pomyślalam sobie, ze jeszcze tyle osób oczekuje na modlitwe; musze wstac i modlic sie o nich, lecz tym razem, przypomnialam sobie, aby zapytac Pana czy powinnam wstac. Odczulam, ze mówi: „nie.” Po nastepnych pieciu minutach zapytalam ponownie i znów odczulam, ze mówi: „Nie,” choc wyglądalo na to, ze nic sie nie dzieje, az do tej chwili.

Wtedy poczulam mrowienie w opuszkach palców prawej reki. „Panie, czy to ty?” Zastanawialam sie. „Jeśli tak, to czy móglbyś wzmocnic swoją obecnośc we mnie?” Wrazenia przesunely sie do nadgarstka. O, Panie, prosze Cie, jeszcze. Przez nastepne trzy godziny czulam staly ichprzyrost, az cale cialo drzalo pod mocą Ducha Świetego. Pytalam Pana, czemu zrobil to tak powoli. Trzy godziny to sporo, zwazywszy, ze wiedzialam, ze moze to zrobic natychmiast. Pan odpowiedzial: „Carol, masz racje, moglem to zrobic natychmiast, lecz nie taki mialem cel. Zrobilem to powoli, poniewaz chcialem spedzic z tobą ten czas.”

NAUKA SPEDZANIA CZASU Z JEZUSEM

Musi byc taki czas, gdy po prostu jesteśmy z Nim i kochamy Go, bez zadnych rozkladów dziennych zajec, bez modlitewnych list próśb. To mozna zrobic póLniej, lecz musimy postawic czas milości z Nim na pierwszym miejscu, poniewaz tylko napelnienie Jego milością umozliwia przekazywanie jej dalej. Tak wielu chrześcijan nie moze odpocząc w Jego obecności, lecz nieustannie musi „wykonywac obowiązki.” Ci ludzie nie docenili jeszcze wartości nasiąkania. Jednym z moich ulubionych zajec przez ostatnie siedem lat, jest obserwowanie jak ludzie reagują, gdy obecnośc Boza mocno zstepuje w czasie zgromadzen. W piec do dziesieciu minut po modlitwie o nią, są juz czymś zajeci. Bóg pragnie czegoś wiecej niz dziesieciominutowego romansu.

Od dziecka byliśmy uczeni, ze trzeba realizowac i konczyc zadania, robic, robic, robic, robic. Jesteśmy

uczeni, ze zostanie nam odplacone na podstawie naszego dobrego dzialania, a niektórzy z nas, szczególnie liderzy, mają problemy z intymnością, poniewaz usilowaliśmy przenieśc ten światowy system myślenia do duchowego zycia.

Gdy tak sie dzieje, „dobro” staje sie wrogiem lepszego w twojej wiezi z Panem. Jezus gromil takich ludzi. Jednym znakomitym przykladem jest Marta, siostra Marii, która chciala, aby Maria jej pomagala przy gotowaniu dla Jezusa, a nie siedziala u jego stóp. Jezus powiedzial, ze Maria wybrala lepszą cząstke i ze nie bedzie jej to odjete. Ona cenila obecnośc Pana. Gdy tylko Jezus pojawial sie Maria byla przy Nim, kochając Go, po prostu bedąc z Nim. Maria postawila Wielkie Przykazanie, aby milowac „Pana z calego serca, calej duszy i ze wszystkich sil” (Mat.22,37), przed Wielkim Nakazem.

Naszym najwiekszym powolaniem jest intymna wieL milości z Bogiem. Nie chce uslyszec slów „odejdL ode mnie, nigdy cie nie znalem.” Chce tego, aby romans zacząl sie teraz.

Biblia zaczyna sie od malzenstwa Adama z Ewą i konczy sie w Objawieniu ślubem, gdy Jezus przychodzi po swoją Oblubienice. Pomiedzy tymi zdarzeniami znajduje sie nawolywanie do Oblubienicy, aby sie przygotowala. Czy wolalbyś zawiązek malzenski z osobą, z którą masz intymną wieL, czy raczej kontrakt handlowy? Ja wybralabym pasjonującą milośc, znajomośc i bycie poznaną, lącznośc z serca do serca z Tym, z którym spedze wiecznośc.

 

 

 

NASI?KANIE W DOMU I KOŚCIELE

Maria siedziala u stóp Jezusa lowiąc kazde slowo. Jej bylo latwiej poniewaz Pan byl fizycznie obecny w

pokoju. My musimy zetknąc sie z Jego duchową obecnością przez Ducha Świetego, a to mozna zrobic w domu. Wlącz kompakt, usiądL wygodnie w fotelu, czy na podlodze, wejdL w uwielbienie i po prostu „bądL” z Jezusem.

Musimy wyrobic w sobie zwyczaj spedzania odpowiedniej ilości czasu z Jezusem równiez w kościele. W

czasie uslugi modlitwą, przyjmij ją i zaplanuj sobie spedzenie dlugiego czasu trwając w Jego obecności, po prostu w slonecznej kąpieli Jego milości. Nie padaj pod mocą tylko po to, aby sie zerwac w ciągu minuty. Tracisz w ten sposób moment, gdy On wyraza Swoją milośc do ciebie.

Nasiąkanie jest czymś tak odleglym od proszenia o rózne rzeczy w modlitwie. Jest czas na przedstawianiu Bogu naszych próśb, lecz to jest wazniejsze.

Przypuścmy, ze John wraca do domu, a ja chce z nim spedzic troche czasu, po prostu kochac go, a on

splawia mnie pytając, gdzie jest jego obiad. Bylabym naprawde zraniona. Jezus, nasz Oblubieniec równiez jest taki. W kazdym związku wspólne spedzanie czasu jest najbardziej wartościową rzeczą, jaką mozesz dac od siebie.

Dlaczego jest to takie wazne? Nasiąkanie Jego obecnością otwiera serce i dusze na Boski romans i

intymnośc. Pozwala Panu kochac ciebie i tobie kochac Pana, podobnie jak zakochani odkrywają, ze ich

milośc i wieL poglebia sie, gdy spedzają coraz wiecej czasu ze sobą. Jest to jedno z utraconych przez

chrześcijan doświadczen, które Bóg w tym poruszeniu Ducha Świetego odnawia.

Czasami napelni cie Swoją milością, a ty zareagujesz na to sercem, a innym razem wróci uzdrawiając glebokie rany. Innym zaś razem napelni cie mocą do sluzby, którą ma dla ciebie. Gdy zdasz sobie sprawe z tego, ze Bóg kocha cie absolutnie, zmieni sie cale twoje zycie. Gdy zrozumiesz jak bardzo Pan pragnie zabiegac o twoje wzgledy i jest rozkochany w tobie; ze naprawde cie lubi, to milośc do Niego po prostu wyplynie w sposób naturalny. Czyz nie jest cudowny?

 

 

PRZESZKODY W INTYMNOŚCI

Czasami są jakieś przeszkody na drodze do intymnej wiezi z Bogiem. Przyjrzymy sie kilku.

Wielu ludzi, a szczególnie liderzy, mają problemy z wyciszeniem umyslu i skoncentrowaniem sie na milości do Pana; aby po prostu „byc” z Nim, niz „robic” coś dla Niego. Ich umysly są bardziej przywykle do analizowania niz dawania milości. Co by bylo gdyby zona przywitala meza wielkim calusem, a ten powiedzialby do niej: „Dlaczego dotykasz moich ust ustami? Nie wiesz o tym, ze na twoich ustach jest tysiące zarazków?” Takie stwierdzenie z pewnością „zarznie” najlepszą chwile. Podobnie jest z Panem. On chce byc blisko i przyciągnąc nas w milosnej grze. Mozemy sobie to przeanalizowac póLniej, lecz cieszmy sie pocalunkiem.

Strach przed intymnością jest nastepną przeszkodą. Czy byleś w dziecinstwie tak bardzo zraniony czy to przez dziecko, czy doroslego, ze przysiegleś sobie wewnetrznie, ze nigdy juz nie pozwolisz nikomu sie zranic? Jeśli tak, to masz nieumyślnie zamkniete drzwi do przyjmowania milości, nawet Bozej.

Wielką przeszkodą jest równiez strach przed utratą kontroli. Jedna osoba na cztery w naszym kraju byly seksualnie wykorzystane i z tego powodu ludzi ci mają olbrzymie problemy z zaufaniem, a jeszcze wieksze z polozeniem sie na podlodze. Aby mogli swobodnie odbierac Jego milośc, te rany muszą zostac uzdrowione, a ich zaufanie odnowione.

Znaczącym problemem jest równiez pycha. Są tacy, którzy po prostu muszą kontrolowac sytuacje. Nie mają zaufania co do sposobu w jaki ktoś móglby poprowadzic zgromadzenie czy modlic sie o ludzi. Ich potrzeba zaangazowania nie dopuszcza innych uslugujących, gdy sami przyjmują. Dla nich lezenie na podlodze i nasiąkanie wygląda glupio dla kazdego i jest marnowaniem czasu. Pycha kontroluje ich zachowania, powinni wiec pokutowac i pozwolic, aby Duch Świety ich oczyścil. Musimy pozwalac Bogu na to, aby docieral do nas w taki sposób jaki On zechce i robil to, co On zechce.

Czemu nie mialbyś stanąc teraz przed Panem, nawet jeśli jesteś sam w domu. Podejmij w sercu decyzje o tym, ze bedziesz czas w Jego obecności. ZnajdL równiez kościól, który nie pedzi dokądś, lecz pozostawia czas na nasiąkanie Bozą obecnością w czasie zgromadzen. Spedzaj tak wiele czasu z Bogiem ile tylko mozesz, po prostu kochając Go i uwielbiając. Pozwól, aby napelnil cie Swoją milością, radością i pokojem. Poszukuje twojej milości, poniewaz pragnie oblubienicy, która Go kocha. Ma wiele slug, lecz niewielu kochających. Kim ty bedziesz?


раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.