Chiny – wzrasta inwigilacja w miarę zbliżania się Olimpiady 2008


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Poniedziałek 10 września, 2007


OPEN DOORS USA  Jerry Dykstra, Dyrektor d/s relacji z mediami
Phone: 616-915-4117 E-Mail: JerryD@odusa.org
Website: www.OpenDoorsUSA.org


SANTA ANA, CA (ANS) –
W następującym sprawozdaniu zostały przekazane informacje, które były gromadzone przez ostatnich kilka tygodni przez zespół Open Doors w Chinach. Istota jest taka : nie we wszystkim dzieje się dobrze, gdy zbliża się Olimpiada, która ma się odbyć w sierpniu 2008 roku.


Prawdopodobnie nie słyszymy podobnych raportów w międzynarodowych dziennikach co do Olimpiady w Pekinie, ponieważ chińskie władze uprawiają „miękkie podejście”, po to, aby zaprezentować światowej społeczności fasadę „wszystko idzie dobrze”. Nie wiemy, czy wzrastając uderzenia i podjęte kroki mają związek z Olimpiadą. Sytuacją może się rozwinąć, gdy następnego roku świat spakuje się i pojedzie do domu lub może trwać dalej z powodu 'powodzenia’ podjętej kontroli.


Od ostatniego kwartały 2006 roku ? i wzrastając w 2007  kontakty Open Doors przekazywały, że:


  • Większość spotkań kościoła domowego, otwrtych chrztów i spotkań szkoleniowych było odwiedzanych przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego. Liderzy kościołów wiedzą kim są ci „odwiedzający”, lecz decydowali, że muszą prowadzić spotkania dalej, nie dając się zastraszyć. Wielu pastorów domowych kościołów w Pekinie, głównym miejscu igrzysk olimpijskich, zostało odwiedzonych i 'proszonych’ o opuszczenie Pekinu przed rozpoczęciem Olimpiady.


  • Wiele spotkań szkoleniowych w wielu prowincjach było zakłócanych i siłą przerywanych przez urzędników BBP. Jeśli byli obecni obcokrajowcy to, w zależności od lokalizacji i podejście urzędników, byli proszeni o opuszczenie obszaru, a w poważniejszych przypadkach, usuwani z kraju i wciągani na czarną listę.


  • Obcokrajowcy w co najmniej dwóch prowincjach zostali wydaleni za
    zbyt długie przebywania w miastach jako „studenci”.


  • Kilku obcokrajowców zostało usuniętych za posiadanie w swych domach chińskiej literatury chrześcijańskiej.


  • Po międzynarodowym spotkaniu Bożonarodzeniowym w jednym z dużych miast na południu w grudniu zeszłego roku, które było organizowane przez Internationa Chrsitian Fellowship z tego miasta, wszyscy lokalni Chińczycy obecni na tym wydarzeniu zostali odwiedzeni przez urzędników BBP, którzy spisali szczegółowo ich dane.


  • W stolicy pewnej południowo zachodniej prowincji wszyscy zagraniczni współpracownicy zaprzestali działalności i zrezygnowali z pierwszego tygodnia maja, czerwca i października z powodu intensywnych inwigilacji, ataków, aresztowań i wydalania obcokrajowców przez urzędników BBP.


Czas wzrostu inwigilacji może być różny w różnych prowincja Bez względu na przyczyną wzrostu tych uderzeń, musimy modlić się więcej niż zwykle o naszych chińskich braci i siostry.


„Te uderzenia na wierzących chińskiego kościoła domowego i innych nie są czymś niespodziewanym, jako że komunistyczny rząd chiński usiłuje stara się pokazać światu ze swej najlepszej strony, jeśli chodzi o przygotowania do Olimpiady. – mówi dr Carl Moeller, prezydent/CEO Open Doors USA.
– Musimy modlić się o naszych chińskich braci i siostry, musimy również zobowiązać się do tego, że będziemy uświadamiać chrześcijan na zachodzie jak chiński rząd prześladuje wierzących ? nie możemy milczeć!”


Cele kampanii modlitwy o Igrzyska Olimpijskie 2008 w Chinach.

Oczy całego świata będą zwrócone na Chiny w tym roku prowadzącym do Igrzysk, które odbędą się 8-24 sierpnia 2008 w Pekinie.
Aby pomóc wierzącym zjednoczyć się w modlitwie za ich chińskich braci i siostry w wierze, Open Door USA sponsoruje specjalną kampanię modlitwy nazwaną ?One Minute/One Year/One Country? (Jedna Minuta/Jeden Rok/Jeden Kraj). Chrześcijanie proszą o modlitwę co najmniej przez jedną minutę codziennie; jeśli to możliwe o godzinie 20.0 czasu pekińskiego. Aktualny czas w Pekinie, jak też zegar odliczający czas do rozpoczęcia Olimpiady jest zamieszczony na stronach Open Doors USA (
www.OpenDoorsUSA.org ).


Szacuje się, że 200 milionów chrześcijan na świecie cierpi z powodu przesłuchań, aresztowań, a nawet śmierci za swoją wiarę w Chrystusa, a dodatkowe 200-400 milionów cierpi z powodu dyskryminacji i wyobcowania. Open Doors wspiera i wzmacnia wierzących w najtrudniejszych na świecie obszarach przez dystrybucję Biblii i chrześcijańskiej literatury, szkolenie w przywództwie i wspieraniu, rozwoju chrześcijańskich społeczności, przez modlitwę, obecność służby i adwokatów na rzecz cierpiących wierzących.


Aby zostać partnerem Open Doors można skontaktować się przez stronę amerykańskiego oddziału: www.OpenDoorsUSA.org


(Aby uzyskać więcej informacji można lub umówić się na wywiad należy skontaktować się z Jerry Dykstra pod” 616-915-4117 lub jerryd@odusa.org)


ASSIST News Service jest dostarczany do ciebie częściowo dzięki Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji). Program Most Nadziei prowadzony przez GFA (Bridge of Hope) na na celu ratowanie tysięcy dzieci żyjących w Azji w ubóstwie i bez nadziei udzielając im edukacji i przedstawiając im miłość Chrystusa.
Za jedyne 28$ miesięcznie możesz pokryć koszty nauczania, książek, ubioru, jednego lub dwóch posiłków dziennie i rocznej kontroli medycznej jednego dziecka ? dzięki czemu twoje dziecko, jego rodzina i społeczność usłyszą Ewangelię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Gospol For Asia’s Bridge of Hope dowiedź naszą stronę na


http://www.gfa.org/child


lub zadzwoń:
1-800-WIN-ASIA (United States)


1-888-WIN-ASIA (Canada).

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.