Codzienne rozważani_09.07.2012

To jedno wiem, byłem ślepy, a teraz widzę” (Jn. 9: 25).

Czy, gdyby pozwolono nam na pełne zadowolenie z tego, co już mamy na jakimkolwiek poziomie i na brak poczucie absolutnej konieczności posiadania czegoś, czego nigdy nie mieliśmy, czy szli byśmy dalej? Oczywiście, że nie! Pan daje nam te przeżycia, w których pojawia się bezwzględna konieczność zobaczenia Pana i poznania Pana w nowym sposób, abyśmy szli do przodu, i tak też musi być przez całą drogę, aż do końca. Może to być szereg kryzysów widzenia, i ponownego wiedzenia, i jeszcze raz, w miarę jak Pan otwiera nasze oczy, a my wodzimy w taki sposób, jak nigdy wcześniej; „Widzę!” Nie zależy to więc od naszego studiowania, naszego uczenia się, naszych mądrych książek, lecz jest to duch mądrości i objawienia ku poznaniu Pana, oczy naszego serca są oświecane i to jest właśnie to widzenie, które daje to uznanie  autorytetu, który jest tak potrzebny. Jest to ten element, ta cecha, która jest dziś konieczna. Nie jest to tylko widzenie dla samego widzenia, lecz jego celem jest przyniesienie nowego uznania autorytetu.

Gdzie jest dziś głos autorytetu? Gdzie są ci, którzy rzeczywiście mówią z autorytetem? Marniejemy straszliwie w każdej dziedzinie życie tęskniąc za głosem z autorytetem. Kościół obumiera pozbawiony duchowego głosu autorytetu, z powodu pragnienia proroczego głosu: „Tak mówi Pan”. Świat obumiera z braku autorytetu a ten autorytet należy do tych, którzy widzą. Więcej autorytetu ma ktoś, kto się narodził niewidomy w jego świadectwie „To jedno wiem: byłem ślepy, a teraz widzę”, niż w całym Izraelu, ze wszystkimi jego tradycjami i nauką.

I niech nie będzie tak, że to coś był z Panem Jezusem w takim stopniu, że ludzie mówili „On mówi jak moc/autorytet/władzę mający, a nie jak uczeni w Piśmie” (Mt. 7:29), a nie dotyczyło uczonych w Piśmie. Oni mieli autorytet. Jeśli ktoś chciał znać interpretację prawa, szedł do uczonych w Piśmie. Jeśli ktoś chciał wiedzieć jakie było autorytatywne stanowisko to szedł do uczonych w Piśmie, a jednak to On mówił jako mający autorytet/władzę/moc, a nie jak uczeni w Piśmie. Gdzie wiec leży ten autorytet? Po prostu w tym, że o wszystkim mógł powiedzieć: „Ja to wiem! Nie słyszałem o tym, nie opowiedziano mi, ani studiami nie zbadałem tego, czym jest autorytet, lecz jest tak: Ja wiem! Ja widziałem!”.

 T. Austin-Sparks from: Spiritual Sight – Chapter 1

_________________________________________________________________

8 lipca| 10 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

комплексное продвижение сайта интернет

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.