Codzienne rozważania_10.07.2012

lecz abyśmy, mówiąc prawdę w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa” (Ef. 4:15 NIV).

Znamy dużo dzieci Bożych, które były dziećmi Bożymi przez lata, pracowały dla Pana, a jednak utknęły w miejscu; zostały zatrzymane. Dlaczego? W jakiś sposób, w którymś momencie, pojawiło się coś z nich samych, z ich starej natury, pokazało się, pokazało, że żyje, weszło w drogę. Może to być coś z ich starego myślenia, starej woli, starych wrażeń, pragnień, uczuć. Jakoś tak się stało, że są na swojej własnej drodze. Są na drodze Pańskiej. Nie ma teraz potrzeby, aby po raz kolejny umarli, lecz muszą dojść do tego, żeby zaakceptować swoją śmierć w Chrystusie raz na zawsze i w stosunku do wszystkiego cokolwiek może się pojawić, aby pozwolić odejść temu i być wolnymi od prawa grzechu i śmierci. „Pokuta z martwych uczynków„.  Dokładnie o tym mówi apostoł do Hebrajczyków: „Utknęliście, po prostu przestaliście iść do przodu. Zaszliście tak daleko, a gdy już dotarliście do pewnego punktu, przez lata nie posunęliście się do przodu ani odrobinę. Nigdy nie wyszliście poza fundamenty i nie będziecie wzrastać do pełnej dojrzałości. Nie ustaliliście tego, że, gdy Chrystus umarł wy umarliście raz na zawsze i we wszystkim. Zakończyliście cały system starego stworzenia religijnie, bądź jakoś inaczej, gdy przyszliście do Chrystusa. Chrystus jest końcem tego prawa, Chrystus jest końcem starego stworzenia i On też jest początkiem wszystkiego nowego. Nie dajcie się zmęczyć powtarzaniem starych prawd, są to bardzo ważne fundamenty i to jest fundamentalne”.

Czy nam się to podoba czy nie, czy to zaakceptujemy czynie, jesteśmy powołani do tego,  aby odkryć, że Boży fundament stoi niewzruszony. To jest prawda i nikt nigdy nie przebije się w relacji do Boga i Jego rzeczy, ciągle związany stale ze starym stworzeniem, żyjący na poziomie starego stworzenia. Ten nowy sposób Życia jest tak ciasny, że nie możemy tam zabrać siebie, lecz musimy siebie zostawić za sobą.

T. Austin-Sparks from: Foundations – Chapter 4

_________________________________________________________________

9 lipca | 11 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *