Codzienne rozważania 08.05.10 Uczniaki, teraz w drogę! Zacznijcie żyć!

James Ryle

Znacie swoją drogę w wierze. Teraz więc, róbcie to, czego was uczono. Uczniaki, teraz w drogę; przestańcie studiować przedmioty i zacznijcie żyć!” (Kol. 2:6-7, The Message).

Jak wszedłeś na tą drogę, tak nią podążaj (The way in, is the way on.), miłość i poddanie, zaufanie i posłuszeństwo doprowadziły nas do podjęcia pierwszego kroku na drodze do stania się uczniem Jezusa, dokładnie taki sam sposób idziemy dalej za Nim przez wszystkie wzniesienia i doliny, wejścia i wyjścia, tunele i góry, objazdy i blokady, skróty i autostrady powołania zwanego Życiem.

Biblia zapewnia nas o tym, że zostało nam dane wszystko, co jest potrzebne, nie tylko do przejścia tej drogi, lecz również do tego, aby po drodze dokonywać zmian. „Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do prawdziwie dobrego życia, które podoba się Jemu” (2Ptr. 1:3).  Prosta mowa o chodzeniu w wierze sprowadza się do tego: „Uczniaki w drogę, przestańcie studiować przedmioty, zacznijcie żyć!”

Czytanie podręcznika o skokach ze spadochronem to nie to samo, co wyskoczenie z samolotu. Tak samo ma się sprawa z czytaniem i studiowaniem Biblii; nie jest to to samo, co prowadzenie dynamicznego życia wiary, które ona sławi na swoich stronach. Powiedziano nam: „Bądźcie wykonawcami słowa, a nie tylko słuchaczami”

Jeśli „ruszymy zgodnie z programem” nasze życie stanie się najlepszą reklamą autentyczności Przesłania Chrystusa, zawsze i wszędzie. Gdy już raz zobaczymy skutki łaski obejmującej przez nas innych, nasze życie będzie przelewać się dziękczynieniem – czasami podobnie do Wodospadów Niagara!

topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *