Codzienne rozważania_07.05.10 Głęboko zakorzenieni w Nim

James Ryle

Jesteście głęboko zakorzenieni w Nim i dobrze na Nim zbudowani” (Kol. 2:6-7, The Message*).

Paweł mówi nam, używając kilku słów, abyśmy „szli zgodnie z programem”. W zasadzie usuwa wszelkie wymówki usprawiedliwiające nas przed życiem, które ma mniejsze znaczenie od tego, co Chrystus nam zapewnił i pokazał w najprostszych słowach, że już mamy wszystko, czego trzeba, aby dokończyć drogi.

Powiada: „Jesteście głęboko zakorzenienie w Nim. Jesteście dobrze zbudowaniu na Nim. Znacie swoją drogę w wierze”. The Amplified Bible przekazuje to w ten sposób: „Korzenie waszej istoty są mocno i głęboko zanurzone w Nim, i stale jesteście budowani na Nim, a zatem wasza wiara jest stale potwierdzana i umacniania”.

Mówiąc prosto i bezpośredni: Jezus już tego wszystkiego dokonał, od samego początku aż do końca, a teraz nasze życie jest przeżywane w wierze w Jego wierność. Twoje korzenie sięgają głęboko i nic nie jest w stanie przesadzić cię. Twoje życie jest dobrze zbudowane, więc nic nie jest w stanie zdemontować cię. Znasz również swoją drogę w Wierze, więc nic nie jest w stanie cię przerazić.

Czy więc w tych dniach, gdy tak wielu jest przemieszczanych, demontowanych i przerażonych, nie dostrzegasz sposobności, które Pan przed tobą postawił? Zaprawdę, On postawił cię w miejscu, gdzie jest mnóstwo ludzi, potrzebujących łyku wody z twojej studni, kromki tego, co nazywa się Chlebem Żywota (który nosisz ze sobą).

Czy już nie czas na to, aby nakarmić te tłumy?

– – –

* The Message nie jest tłumaczeniem Biblii, lecz w zasadzie parafrazą Słowa, niemniej często używaną przez różnych autorów (przyp.tłum.)компании seo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *