Codzienne rozważania_01.08.2012

 

Nie bój się i nie trwóż, Sam Pan pójdzie przed tobą i będzie z tobą. Nie zawiedzie i nie opuści cię” (Pwt. 31:8).

Jeśli będziemy chcieli iść z Bogiem w jakimkolwiek stopniu większym niż powszechnie akceptowane chrześcijańskie życie; jeśli zostaliśmy powołani do pionierskiej drogi jakkolwiek dalej w duchowym rozwoju czy Boskiej służbie; jeśli otrzymaliśmy wizję Bożej woli i celu, które nie są dostępnę dla ogólnych mas Bożego ludu – czy choćby dla większej ilości sług Bożych – to czeka nas samotna droga. Jest mnóstwo innych dróg, na których możemy odczuwać samotność. Może to być związane z geografią, może to być jakieś wewnętrzne przeżycie, przez które przechodzimy; przeżycie czy faza, którymi nie możemy się dzielić z innymi, nawet najbliższymi. Te i inne przyczyny mogą stać się naszymi „pustyniami”, na które przychodzi Szatan i, o ile jest to pewna podstawowa okazja, jego zadaniem jest wpychać sprawy w rzeczywistość nieprawdy i mówić nam, że jesteśmy naprawdę i całkowicie sami. Nierzadko mówi dzieciom Bożym, że Bóg ich opuścił.
Eliasz bardzo wierzył w to, że został sam jeden wierny Bogu i powtarzał swoje narzekanie kilka razy: „I pozostałem ja sam”. Stracił z pola widzenia taką możliwość, że prorocy, o których wiadomo, że Obadiasz ich ukrył, ciągle mogą trwać w swej 'podziemnej wierności’, bądź co najmniej kilku z nich. Lecz Pan lepiej wiedział i powiedział mu o siedmiu tysiącach niepoddanych świętych, którzy nie skapitulowali przed Jezebel i Ballem. Faktem jest, że to, w co wierzył Eliasz było w pozytywnym sensie nieprawdą. Gdy patrzymy na różne rzeczy z własnego poziomu, tylko tyle będziemy widzieć, ile widać, lecz jeśli spojrzymy z wysokości nieba, zobaczymy znacznie więcej.

By T. Austin-Sparks from: Alone? – Not Alone!

_________________________________________________________________

31 lipca| 2 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *