Codzienne rozważania_03.11.2012

Bóg w głupstwo obraca mądrość tego świata” (1Kor 1:20).

Prawdą jest to, że możemy posiadać ogromną ilość wiedzy i informacji jaką tylko ten świat może nam dać, a jednak ci spośród najmądrzejszych i najbogatszych w wiedzę czy w jakikolwiek inny sposób, którzy przychodzą do Chrystusa, w dziedzinie duchowych spraw muszą uczyć od ABC. Nie potrzeba dużo czasu, abyśmy się przekonali, że nic nie wiemy. Pan mówi: „Jakże trudno tym, którzy mają bogactwa wejść do Królestwa Bożego”. Sądzę, że gdyby Pan żył w innym świecie niż ten, w którym był kiedyś, gdyby był w świecie współczesnego Zachodu to prawdopodobnie powiedziałby tak: „Jakże ciężko tym, którzy mają wiedzę wejść do Królestwa”. Dumny ze swej wiedzy, mądrości i intelektu zachodni świat jest wielką przeszkodą na drodze dla Królestwa. Ono nie jest przygotowane na jakąkolwiek wiedzę. Paweł wyszedł z żydowskiej kultury i to było to, o czym mówił stale, że mądrość tego świata jest wielką przeszkodą. Przeszkodą dla Żydów był zyskanie bogactwa, a dla Pogan – mądrości, więc wszystko co odnosi się do natury musi zostać odłożone na bok, jest przeszkodą na naszej drodze do wejścia do Królestwa.

Im dłużej znamy Pana, tym silniejsze jest przekonanie, że nic nie wiemy. Jeden fragment wiedzy, który mamy to ten, że tak naprawdę to nic nie wiemy, i cały czas tęsknimy do zdobycia jakiegoś poznania. Nie ma królewskiej drogi do duchowego poznania, musimy zaczynać na samym początku i uczyć się tych rzeczy w czasie całej drogi. Gdy zaczynamy jako młodzi chrześcijanie, wydaje nam się, że coś już wiemy, lecz, oczywiście, jest to głupota młodości. Wszystkiego uczymy się na nowo. Przy całej wiedzy, którą mogliśmy posiąść w naturalny sposób, cokolwiek miało by to być, tutaj nic się nie liczy. Duchowe poznanie jest czymś zupełnie innym. Zaczynamy wszystko od nowa, lecz gdy przyjmiemy do wiadomości, że: „Teraz muszę się wszystkiego nauczyć, jestem otwarty i gorliwie chcę słuchać, nie mam o niczym pojęcia” – wtedy Pan może uczyć. To pyszny niczego się nigdy nie uczy. Pan pokazuje nam, co to znaczy zacząć, jakie jest znaczenie ma Krzyż dla tego co stare i dla zaczynania od nowa.

By T. Austin-Sparks from: Foundations – Chapter 4

__________________________________________________

2 listopada | 4 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *