Codzienne rozważania_06.05.10 Prosto i bezpośrednio

James Ryle

Moja rada dla was jest prosta i bezpośrednia: po prostu idźcie do przodu z tym, co zostało wam dane, a jak przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim żyjcie” (Kol. 2:6, The Message).

Czasami trzeba, żeby nam ktoś powiedział coś prosto i bezpośrednio, bez podwójnych znaczeń, bez tanich chwytów czy pobłażliwych słów – po prostu prawdę. To właśnie Paweł robi w tym wspaniałym wersie Pisma: „Radzę wam, mówi, prosto i bezpośrednio”, po czym pisze proste słowa: „chodźcie w tym, co zostało wam dane!” zaraz dając bezpośrednie wyjaśnienie: „przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak teraz żyjcie w Nim”.

W skrócie jest to tajemnica takiego życia, jakiego chcemy doświadczać. Kiedyś John Wimber (zdjęcie obok), mąż Boży, który znacznie wpłynął na mnie, ujął to w ten sposób: „The way in is the way on” (Jak wszedłeś, tak idź dalej). Innymi słowy: ta sama wiara, odwaga, miłość i poddanie, zaufanie i posłuszeństwo, które były potrzebne, aby zrobić pierwszy krok jako uczeń Jezusa, są potrzebne teraz, gdy już idziesz do przodu.

Dni przychodzą i odchodzą, dobre czasy i złe, wobec przeciwności czy pośród powodzenia, otoczeni przez przyjaciół czy samotni, „po prostu idźcie do przodu z tym, co zostało wam dane. Przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana; tak teraz żyjcie w Nim”.

Zapomnij o wczoraj i nie martw się o jutro. Po prostu chodź dziś z Jezusem.

Jak? Dzięki tej samej wierze, odwadze, miłości i poddaniu, zaufaniu i posłuszeństwu, których doświadczyłeś, gdy zaczynałeś podróż. Przede wszystkim, prosta mowa o chodzeniu w wierze jest właśnie tak prosta: wszystko, czego potrzeba, aby przejść całą drogę, już masz!

Pomówimy o tym więcej jutro…

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

One comment

  1. dzięki za to! bardzo mi pomogły te słowa i zbudowały, właśnie na ten czas bardzo potrzebowałam je usłyszeć:)
    Chwała Panu, wielu błogosławieństw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.