Wizja dla Izraela_07.05.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem…Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy”  Sach. 14,2-3.

ŻYDOWSKI TERRORYSTA NIEPOCZYTALNY – Podejrzany żydowski terrorysta Jakob (Jack) Teitel, którego aresztowano pod zarzutem morderstwa dwóch Arabów w zeszłym roku jest niepoczytalny. Orzekł to psychiatra sądowy w Jerozolimie na wtorkowym posiedzeniu sądu. Teitel, który mieszka w osiedlu Schevut Rahel podejrzany jest od zeszłego roku także o inne przestępstwa: oprócz morderstwa dwóch Arabów, usiłowanie zabójstwa trzech innych ludzi w tym nastolatka Ariela Ortiza z miasta Ariel. Ami jest członkiem rodziny Żydów mesjanicznych i w marcu 2008 roku został ciężko ranny podczas eksplozji bomby zdeponowanej w koszyku z prezentami Purimowymi: rodzinę Ortiztów zamachowiec określił jako „misjonarzy, którzy próbują nawrócić słabych Żydów”. (Haaretz) Proszę módlcie się, żeby w tym przypadku sąd Boży mógł nastać tu na ziemi. Ocena psychiatry jest więcej niż oburzająca.

IRAN POZOSTAJE NIEWZRUSZONY MIMO NOWYCH SANKCJI – W swoim przemówieniu w tym tygodniu podczas konferencji ONZ w sprawie nowych umów ograniczenia broni atomowych prezydent Achmadinedżad nie mógł być dosadniejszy. Jasno wyjaśnił, że jego kraj nie ugnie się pod naciskiem ONZ. Jego przesłanie brzmiało: Iran nie ulęknie się nowych ostrzejszych porozumień międzynarodowych ani rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Iran chce zbudować broń atomową by być nową potęgą na Bliskim Wschodzie, która robi co chce. Zamiary Iranu stanowią zarówno dla Izraela jak i całego świata poważne zagrożenie. Delegaci z Wielkiej Brytanii, USA i Francji opuścili salę obrad podczas przemówienia Achmadinedżada. (Wall Street Journal) Hitler podobnie jak Achmadinedżad budował swoją antysemicką politykę by podczas wojny zniszczyć tę i inne grupy etniczne. Ideologia nazistowska podkreślała zawód wobec komunizmu, liberalizmu i demokracji. Podkreślała także wagę czystości rasowej narodu niemieckiego i prześladowała „wrogów rasy”, których Hitler sklasyfikował jako niezdolnych do godnego życia. Należeli do niej Żydzi, ułomni fizycznie i psychicznie i wielu innych ludzi. Również ideologia rewolucji w Iranie podkreśla zawód wobec liberalizmu i demokracji i daje wyraz swojej nienawiści wobec narodu żydowskiego. Poza tym podnosi kwestie czystości rasowej Persów i wywyższa szyicki islam. Przeciwnicy rządu i rządzącej partii są prześladowani. Jak Hitler Achmadinedżad jest dyktatorem kraju z ambicjami przemysłowymi i doskonałymi arsenałami broni. Zaprzecza faktom o Holokauście, wielokrotnie obrażał naród żydowski i chciałby, według jego słów, by Izrael został wymazany z mapy świata. Podobieństwa między tymi dwoma najgorszymi dyktatorami świata są widoczne gołym okiem i wymagają sprzeciwu.

IRAN, SYRIA I TURCJA ZACIEŚNIAJĄ STOSUNKI – Krótko po wspólnych turecko-syryjskich manewrach Iran pospieszył z wyrażeniem swojej solidarności z Syrią i Turcją. W poprzednim tygodniu tureckie i syryjskie armie odbyły trzydniowe manewry wojskowe by lepiej związać tych byłych wrogów. W ostatni piątek Damaszek odwiedził irański wiceprezydent Mohammed Reza Rahimi i powiedział, że Iran będzie zawsze stał po stronie Syrii, w końcu Syria gotuje się do grożącej wojny. Poza tym podano, że Syria i Iran zastanawiają się nad utworzeniem nowego bloku gospodarczego w regionie, przy czym Turcja i Irak miałyby odgrywać wiodącą rolę. Zaledwie kilka dni wcześniej irański dyktator Achmadinedżad podkreślił wspólne z Turcją interesy i zmartwienia. Oba kraje mogą odgrywać dużą rolę dla wpływania na wspólne bezpieczeństwo i przy „wpływaniu na nowy podział świata”. Od dłuższego czasu Izrael postrzega to zbliżenie trzech krajów z najwyższą troską. Jednocześnie wcześniejsze ciepłe stosunki izraelsko-tureckie ostatnio znacznie się ochłodziły. (INN) Proszę módlcie się przeciw tym niebezpiecznym islamskim aliansom.

AUSTRIA I INDONEZJA W NOWEJ IRAŃSKIEJ OSI – W tym tygodniu Austria serdecznie przyjęła irańskiego ministra spraw zagranicznych. Stosunki gospodarcze tych krajów są ostatnio mocno rozwijane. Wskazuje to na oś interesów, którą Iran nadal rozbudowuje. Ostatnio sięga nawet Ameryki Południowej. Również Indonezja największy muzułmański kraj na świecie rozwija z Iranem „strategiczne stosunki“. Przyjaźń Austrii z Iranem stanie się jeszcze bardziej znacząca od kiedy Austria obejmie przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Dotąd w kwestii sankcji wobec Iranu zdobyła się ledwie na ustne deklaracje. Pewna komentatorka wskazała na ironię losu kiedy to właśnie Austria łączy się z Iranem, który chce wymazać Izrael z mapy świata. „Austria chce przedstawiać się jako pierwsza ofiara nazistowskich Niemiec, w rzeczywistości jednak była pierwszym kolaborantem Hitlera” – napisała. (Arutz7) „Niech się zawstydzą i cofną wszyscy, Którzy nienawidzą Syjonu!“ – Psalm 129,5

OBAMA PONAWIA SANKCJE PRZECIW SYRII – Prezydent Obama przedłużył w poniedziałek sankcje przeciw Syrii o kolejny rok. Zarzuca Damaszkowi wspieranie grup terrorystycznych i forsowanie programu zbrojeniowego, między innymi produkcję broni masowego rażenia. (AFP)

RAKIETY SCUD HISB-ALLAHU SĄ TYLKO WIERZCHOŁKIEM GORY LODOWEJ – Pewien wysokiej rangi oficer służb bezpieczeństwa izraelskiej armii (IDF) powiedział w Knesecie, że przekazane przez Syrię Hisb-Allahowi rakiety Scud to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Generał brygady Jossi Baidatz powiedział: „Dostawy broni przez Syrię dla Hisb-Allahu organizowane są regularnie i aranżowane przez reżymy syryjski i irański. Chodzi o zorganizowany i państwowy proceder.” Nawet bez transferu rakiet Scud dla Hisb—Allahu posiada on w swoim arsenale tysiące rakiet każdego rodzaju także te o napędzie i zasięgu większym i dokładniejsze niż rakiety Scud. „Syria idzie dwoma ścieżkami uważając na międzynarodowe protesty” – stwierdził Baidatz. „Z jednej strony polepsza swoje stosunki z Zachodem i z Turcją, z drugiej jednocześnie pogłębia strategiczną i operacyjną współpracę z Iranem, Hisb-Allachem i arabską siatką terrorystyczną w Izraelu. (INN)

FRANCJA: ATAK NA STARUSZKA PRZED W SYNAGOGĄ – W ostatnią niedzielę trzech mężczyzn użyło gazu łzawiącego wobec starszego człowieka przed Francuzką synagogą. Napastnicy, którzy nadal pozostają na wolności, zaatakowali 80 letniego mężczyznę, który czekał tylko na rozpoczęcie modłów. Dopiero w piątek napastnicy w Strasburgu brutalnie pobili w głowę metalowym prętem 42 letniego mężczyznę i zadali ciosy ostrym narzędziem w klatkę piersiową. We Francji mieszka około pół miliona Żydów. Syjonistyczne grupy na miejscu i izraelskie biuro emigracyjne zachęcają ich by się przesiedlali do Izraela, ponieważ antysemityzm w Europie ale i reszcie świata nadal wzrasta. (INN)

WOJNA LATEM – W wywiadzie udzielonym amerykańskiej gazecie jordański król Abdullach powiedział, że wojna może jak najbardziej wybuchnąć na Bliskim Wschodzie o ile Izrael do lipca nie podejmie poważnych rozmów z PA. W Libanie wielu uważa, że wojny nie da się uniknąć. „Jeśli nie przymusimy Arabów (tzw, palestyńskich) i Żydów do stołu pertraktacji a lipiec przejdzie, jest duże prawdopodobieństwo konfrontacji. Nie chciałbym by w rozmowie za sześć czy siedem miesięcy miałbym użyć zwrotu: a nie mówiłem?” – stwierdził Abdullach. (INN)

AMERYKAŃSKI KONGRES NAPOMINA OBAMĘ – Demokratyczna większość odwraca się tyłem od Obamy i opowiada się za bezpieczeństwem Izraela i ostrzejszymi sankcjami dla Iranu. Przewodniczący tej większości w senacie Harold Reid (Nevada), którego nie było wtedy gdy 80 jego kolegów wystosowało list do sekretarz stanu pani Clinton, przed kilkoma dniami zastosował własne instrumenty. Podczas gdy administracja Obamy zaakceptowała żądania PA jako nie podlegające dyskusji senator Reid pisze: „Sądzę, że Stany Zjednoczone powinny jednoznacznie dać wyraz swojemu poparciu dla Izraela i na nowo dać dowód nierozerwalnemu związkowi między naszymi dwoma narodami. Mam nadzieję, że rząd Obamy zrobi wszystko by polepszyć napięte stosunki z Izraelem”. Inni czołowi demokraci, zwłaszcza nowojorski senator Charles Schumer oraz członek kongresu Anthony Weiner wypowiedzieli się przeciw minister Clintonowej i prezydentowi Obamie. Obama bezprzykładnie poniżył Netanjahu i przeklął plany budowy domów dla Żydów w Jerozolimie. (Arutz7) Proszę módlcie się by wyszło na światło dzienne co Obama robi w stosunku do Izraela a co wobec państw islamskich. Módlcie się dzień i noc za izraelskich polityków, by pozostali niewzruszeni mimo wielkiego nacisku by żydowskie państwo i Jerozolimę kawałek po kawałku podzielić i rozebrać.

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *