Codzienne rozważania_06.09.2012

My, którzy czcimy przez Ducha Bożego jesteśmy naprawdę obrzezani. Polegamy na tym, co Chrystus dla nas zrobił, Nie polegamy na ludzkich wysiłkach” (Flp. 3:3 NLT).

W Nowym Testamencie obrzezanie jest uważane za coś duchowego i wewnętrznego. Paweł powiedział całkiem dobitnie: „Nie jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,…. lecz to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca” (Rzm. 2:28-29). „My jesteśmy obrzezaniem, którzy czcimy przez Ducha Bożego” (Flp. 3:3). Jest to coś duchowego, wewnętrznego; dotyka serca. Po prostu oznacza, że w Krzyżu Pana Jezusa to naturalne życie, rozumowanie naturalnego życia czy inaczej życie dla siebie – wola życia dla własnych przyjemności, pragnienie takiego życia – zostały odcięte przez Krzyż. Każdy sposób przejawiania się takiego życia i każdy jego aspekt został odcięty przez Krzyż i zostawiony za zamkniętymi drzwiami. Nie ma otwartych drzwi dla przejawów naturalnego życia. Krzyż mówi: „Te drzwi są zamknięte, śmierć na tym spoczywa”. To jest duchowe obrzezanie.

 Szczepan, w swej niezrównanej rozprawie, która doprowadziła do jego zabicia, w pewnym momencie krzyczy, do tych którzy prześladowali go i byli gotowi ukamienować: „Wy, ludzie twardego karku i nieobrzezanego serca” (Dz. 7:51). Co miał na myśli mówiąc; „nieobrzeznaego serca i uszu”? Właśnie to, że chcieli mieć tylko tyle ile mieli i nic więcej. Uprzedzenie jest pewnym znakiem nieobrzezanego serca. Bigoteria jest taka sama i wszystko, cokolwiek znajdziesz, a co doprowadziło do sytuacji, w której Szczepan poniósł śmierć, jest znakiem nieobrzezanego serca. Trudne to jest. Nadal jest Ego, naturalne życie myśli i dowodzi swego. Ciągle jest to pragnienie i odczucie, że Ego narzuca się. Krzyż, duchowe obrzezanie, mówi na to wszystko: „NIE!”

By T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 4

_________________________________________________________________

05 września | 07 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *