Codzienne rozważania_07.05.2012

Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Bogiem” (Łk. 18:27).

Wszystko zależy tylko o jednej rzeczy (jest to tak proste jak tylko możliwe): jeśli Chrystus jest obecny (co nie oznacza niczego innego niż obecność Boga) to wszystko jest możliwe w każdej chwili. Czy oczekujesz na jakiś dzień, w który zacznie się dziać lepiej? Nie jest to w ogóle sprawa czasu, jest to Jego sprawa. „Ja jestem czasem a wieczność jest w każdej chwili, nie musisz o niczym myśleć w relacji do czasu, przyjmij Mnie i możesz być blisko śmierci rano, a całkiem żywy zanim dzień się skończy. „Ja jestem zmartwychwstanie i życie”. Maria powiedziała: „Wiem, że zmartwychwstanie w dniu ostatnim”. Dla niej zmartwychwstanie było kwestią czasu. O nie! Zmartwychwstanie jest właśnie tutaj…

Tyle czasu, ile potrzeba na rozłamanie chleba, tyle minęło od czasu zasiewu do czasu żniwa.Czyż nie mówicie: jeszcze cztery miesiące i przyjdzie żniwo?”  (Jn.4:35).  Ja jestem tutaj i żniwo może nastąpić w każdej chwili, gdy Ja tu jestem„.

Nie jest to sprawa czasu ani okoliczności. Mamy do czynienia z Bogiem, a On nie jest ograniczony niczym, co jest znane w ludziom. Wieczność istnieje w każdej chwili, gdy On jest obecny. Wszystko jest związane z każdym momentem, gdy On jest obecny. Setnik powiedział: „Powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiony sługa mój”.  „Nie musisz przychodzić, odległość nie ma żadnego znaczenia, czas się nie liczy, po prostu powiedz słowo, a ono się stanie”. Pan powiedział: „Tak wielkiej wiary nie znalazłem w całym Izraelu” . Słowo zostało wypowiedziane i gdy zapytano, kiedy sługa został uzdrowiony, okazało się, że zgadzało się z chwilą, w której Pan to powiedział. On bierze wszystko w Swoje ręce i mówi: „Moja godzina…” a gdy to przychodzi, nie ma żadnego opóźnienia. Ach, gdybyśmy to mogli lepiej uchwycić, żyć tym, nigdy nie poddawać się okolicznościom, nigdy nie poddawać temu, co nieuniknione z ludzkiego punktu widzenia, lecz mówili: „Mamy Jego, On jest naszą przyszłością, ON jest naszymi okolicznościami”. Jeśli Pan jest obecny, wszystko może się stać w dowolnej chwili.

T. Austin-Sparks from: Knowing God in Christ – Chapter 9

_________________________________________________________________

06 maja | 08 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *