Codzienne rozważania_07.11.2017

Kazn  11:1-8
ROZDAWAJ SWÓJ CHLEB W OBFITOŚCI, A PO WIELU DNIACH ODNAJDZIESZ GO.
ROZDZIEL DZIAŁ MIĘDZY SIEDMIU, A NAWET OŚMIU, BO NIE WIESZ, JAKIE NIESZCZĘŚCIE MOŻE SIĘ ZDARZYĆ NA ZIEMI.
GDY CHMURY SĄ PEŁNE, SPUSZCZAJĄ DESZCZ NA ZIEMIĘ; A CZY DRZEWO PADA NA POŁUDNIE CZY NA PÓŁNOC, TAM LEŻY GDZIE PADA.
KTO ZWAŻA NA WIATR, NIGDY NIE BĘDZIE SIAŁ; A KTO PATRZY NA CHMURY, NIE BĘDZIE ŻĄŁ.
JAK NIE WIESZ DOKĄD WIATR WIEJE, JAK KSZTAŁTUJĄ SIĘ KOŚCI W ŁONIE BRZEMIENNEJ, TAK NIE ZNASZ DZIEŁA BOGA, KTÓRY WSZYSTKO CZYNI.
Z RANA SIEJ SWOJE NASIENIE, A NIECH NIE SPOCZYWA TWOJA RĘKA DO WIECZORA, BO NIE WIESZ, CZY UDA SIĘ TO CZY TAMTO, LUB CZY JEDNO CZY DRUGIE JEDNAKOWO WYPADNĄ.
SŁODKIE JEST ŚWIATŁO I MIŁO JEST OCZOM OGLĄDAĆ SŁOŃCE.
GDY CZŁOWIEK ŻYJE WIELE LAT, NIECH SIĘ Z NICH WSZYSTKICH RADUJE, LECZ NIECH PAMIĘTA, ŻE DNI MROCZNYCH JEST SPORO. WSZYSTKO CO NADCHODZI, JEST MARNOŚCIĄ.

Osoba nawrócona nie powinna ona żyć dla samej siebie. Jest to zupełnie sprzeczne z ogólnym poglądem na życie człowieka nienawróconego. Zamiast folgować własnym zachciankom używając tego, na co zapracowaliśmy, powinniśmy być szczodrzy w rozdawaniu innym, nawet, jeśli przez chwilę wydaje się nam całkowitym marnotrawstwem. Tak bowiem bowiem nie jest. Dary nasze w końcu wrócą do nas i wreszcie osiągniemy korzyść z naszego działania. Powinniśmy dawać hojnie, jest bowiem możliwe, że nie zawsze będziemy mieli ku temu sposobność. Pożyteczność chmur polega na tym, że oddają deszcz jaki nagromadzą. Nie powinniśmy dopuścić, by cokolwiek zniechęciło nas do spełnienia obowiązków. Jeśli drzewo upada, nie ma sensu myśleć: „Niewykluczone, że byłoby lepiej, gdyby drzewo w innym kierunku”. Sprawa jest prosta; nie upadło, tak jakbyśmy sobie tego życzyli, więc musimy sprostać sytuacji takiej, jaka ona jest. Nie wolno nam spędzać dni na „gdybaniu”, ani też nie możemy pozwolić sobie na czekanie na idealne warunki, zanim zaczniemy właściwie postępować. Jeśli będziemy czekać, aż wszystko będzie „w porządku”, to nigdy niczego nie dokonamy. Znajdujemy tu wiele lekcji dotyczących każdej dziedziny życia. Jednak szczególnie są godne przyjęcia przez tych, którzy są zaangażowani w chrześcijańskie dzieło! W tym życiu jest wiele rzeczy, o których nie wiemy. Jednak jest taka, którą znamy – mianowicie, że nie ma żniwa bez siania. Zatem bądź szczodry! Czyń dobrze! Nie osiągniesz niczego, jeśli nie będziesz działać. Czas do pracy jest teraz. Musimy pracować, kiedy możemy, ponieważ nadchodzi czas, gdy nie będziemy mogli. Czyń dobrze, gdy tylko możesz.
Życzę błogosławionego dnia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.