Codzienne rozważania_08.06.10 Ćwiczenie akcentowania

James Ryle

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie” (1Ptr. 5:7).

Wczoraj zobaczyliśmy, że czasami musimy po prostu cisnąć, wyładować na Pana cały ciężar, wszystko co nas obciążą, a następnie odpocząć od problemów w Jego silnym i pełnym miłości objęciu. Można to zrobić, ponieważ Piotr mówi nam, że „on troszczy się o ciebie„.

Spójrzmy teraz na użyte tutaj słowo „staranie/troska”. Dosłownie oznacza ono „rozterki wywołane przez strach, obawy, niepokój i lęk; rozterki, które pchają nas w wielu kierunkach równocześnie”.

Weź to wszystko – strach, zmartwienie, niepokój, lęk – zwiąż razem w pęczek i rzuć je na Boga; i trzymaj się tak rzucając je stale i wciąż, aż w końcu opuść ręce i spocznij bezpiecznie w Jego ramionach. W przeciwnym wypadku zostaniesz rozerwany; rozerwany na części! I oto trafiamy tutaj na pojedyncza prawdę, dzięki której to wszystko się dzieje: „On ma o was staranie!” (Troszczy się o was.)

Kilka lat temu odkryłem wspaniałą technikę, którą nazwałem „ćwiczeniem akcentowania”. Działa w taki sposób: biorę wers z Pisma i czytam go kilkanaście razy, podkreślając za każdym tylko jedno słowo w tym wersie; powtarzając to tak długo, aż wszystkie słowa zostaną podkreślone. Pojawia jest naprawdę imponujący widok. Pozwólcie, że na tym właśnie zwrocie – On troszczy się o was – pokażę wam, o co mi chodzi.

1. „ON troszczy się o ciebie” – Mówimy tutaj o Wszechmocnym Bogu; nie o jakimś młodym aniele, które zajmuje się twoim przypadkiem. Nie, Sam Bóg, Król Chwały, Pan Zastępów, Alfa i Omega, Ten, który utrzymuje cały świat Swoją mocą; Wszechmocny Bóg – twój niebiański Ojciec. On troszczy się o ciebie”.

2. On TROSZCZY się o ciebie — On czule traktuje twoje posiadłości. On trzyma cię w Swym sercu, patrzy z dobrymi zamiarami na twoje życie i dobrą wolą dla dobrobytu twojej duszy, On TROSZCZY się.

3. On troszczy się O ciebie – Pan nie jest bierny, lecz czynny. Pan nie zastanawia się nad tym, aby coś zrobić, gdy już zbliży się do tego, On jest teraz w samym wirze działania! Już wykonał krok w twoim kierunku i podjął działania, aby błogosławić cię bezgranicznie i robi to DLA ciebie, nie musisz więc sam próbować robić tego dla siebie.

4. On troszczy się o CIEBIE! — Tak, to jest prawda, chodzi o – CIEBIE! Oczywiście, On troszczy się o wszystkich świętych i wielkich czempionów dawnych czasów, o tych wszystkich, którzy służą Mu wspaniale w tym świecie, o tych, którzy pojawiają się w wiadomościach i wstrząsają światem, niszczą demony, budują królestwo i zbawiają dusze (dosł.: news-makers and world-shakers, devil-busters, kingdom-builders, and soul-savers.), ale ty nie zostałeś przeoczony. NIE! Tysiąc razy NIE! „On troszczy się o CIEBIE!”

5. Teraz, aby położyć na tym wszystkim ozdobną wisienkę, idź dalej i powiedz to wszystko razem, podkreślając wszystkie wyrazy: „ON TROSZCZY SIĘ O CIEBIE!!

Faktycznie możesz to wbić sobie do głowy, aby było czymś osobistym i powtarzać ten proces tak długo, aż ciężar zostanie podniesiony: „TY TROSZCZYSZ SIĘ O MNIE!!!

(Jutro pokaże wam DLACZEGO ważne jest, abyśmy to robili.)

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *