Codzienne rozważania_11.07.2013 – nasz przeciwnik

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata” (1J 2:15-16).

 Wiele lat temu bardzo popularne były w gazetach humorystyczne historyjki rysunkowe pt.; „Pogo”. Przygody Pogo i pozostałych postaci działy się na mokradłach Okefenokee Swamp na Florydzie. Jedna z ich przygód zaczynała się od ich głębokiego przekonania, że zostaną zaatakowani przez jakiegoś nieznanego przeciwnika. Zdarzyło się, że w czasie poszukiwania tej armii spojrzeli w wodę i odkryli, na kogo się patrzą. Wrócili do oczekujących na nich przyjaciół i ogłosili: „Spotkaliśmy przeciwnika i my sami nim jesteśmy!”.

Pycha jest tak upartym wykroczeniem, że musimy stale mieć świadomość tego, że pojawia się w bardzo różnych postaciach. Zaabsorbowanie swoimi uczuciami może wydawać normalną reakcją na to, co znosimy, lecz może to być również pycha ego, które stara się utrzymywać własną kontrolę, zamiast pozwolić Duchowi Świętemu na kontrolowanie sytuacji.

Gromadzenie rzeczy może na pierwszy rzut oka wyglądać na zwykłe zbieranie czegoś szczególnego, lecz bliższe przyjrzenie się może pokazać, że przyczyną tego jest chęć posiadania czegoś, bądź posiadania czegoś w większej ilości niż mają inni.

Czy muszę sięgać do tytułomanii, która pompuje ego? Doktor, mistrz, biskup, wielebny, święty – Wielki Nikodem Dyzma! Pewne tytuły daje się zdobyć, lecz nawet jeśli zostały osiągnięte po latach studiów, nie można paradować z nimi. Mama i Tato dali mi na imię Cecil, i jest to całkiem dobry dla mnie tytuł.

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

продвижение сайта самостоятельно

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.