Codzienne rozważania_13.05.2014 – Czyste zadowolenie

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze. Pan spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który szukałby Boga” (Ps 14:1-2).

Kilka lat temu spotkałem się z kimś w popularnej kawiarni. Dostaliśmy stolik w pobliżu trzech mężczyzn, którzy w cyniczny sposób rozmawiali o religii. Myślę, że robili to specjalnie ze względu na mnie, ponieważ świadczyłem im o Panu. Pewnie wydawało im się, że jest to mądre, systematycznie niszczyli kościół, chrześcijan, Biblię, pokutę i usprawiedliwienie z wiary. Ci, tak zwani mędrcy złożyli swoje wieczne przeznaczenie w rękach swoich dobrych uczynków, bądź na wyobrażeniach o własnym intelekcie.

Co by było jednak, gdyby mieli rację? A co jeśli Biblia myli się a konieczność pokuty jest błędem? Jak do tej pory nie spotkałem cynika, który były szczęśliwą i zadowoloną osobą. W istocie to są to najbardziej nędzni ludzie, jakich poznałem. Szukają czegoś, co zadowoli ich wewnętrzne tęsknoty, lecz nie są w stanie nigdy tego znaleźć.

Gdy zastanawiam się nad swoim własnym życie i innych chrześcijan, widzę istotny kontrast. Mamy tu do czynienia z radością i zadowoleniem, którego cynicy nigdy nie przeżywają. Nawet jeśli jeśli nie ma nieba do zdobycia, jest obecna radość, której ten świat nigdy nie pozna. Gdy spotykamy się z tragedią czy bólem, mamy pociechę, której wyłącznie Bóg może udzielić.

Ale co będzie, jeśli to cynicy się mylą? (Jestem przekonany, że tak jest!) Tragiczna rzeczywistość jest taka, że chodzi tu o coś znacznie większego niż chwilowe uczucia tego świata. Przed nami rozciąga się wieczność, cynicy staną twarzą w twarz z Sędzia Wszechświata, który wyda wyrok za to, że nie przyjęli Jego wspaniałej oferty zbawienia.

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.