Codzienne rozważania_15.01.10 Jacy naprawdę jesteście

Logo_Ryle

James Ryle

Jacy naprawdę jesteście (Your True Colors)

A wiecie, że presja zmusza do ujawnienia się waszego życia wiary i pokazuje, jacy naprawdę jesteście”   (Jk. 1:3, wg:  The Message)

Kilka lat temu przed zawodami zadałem zawodnikom Colorado Buffaloes pytanie: „Jak się ściśnie cytrynę to co z niej wychodzi?” Oczywiście, padała standardowa odpowiedź: „Sok cytrynowy!” Tyle, że nikt nie wiedział o tym, że rano napełniłem cytrynę ketchupem. Gdy więc ścisnąłem ją lekko, zaczął z niej wyciekać czerwony płyn, aż wszyscy się cofnęli. „Mylicie się. – powiedziałem. – Poprawna odpowiedź jest taka, że wychodzi z niej to, co jest wewnątrz”.

W ten sposób doprowadziłem ich do miejsca, gdzie chciałem i mogłem zadać następne pytanie: „Co jest w tobie? Co się pojawi, gdy zostaniesz przyciśnięty?” Odpowiedź oczywiście jest taka sama jak w przypadku cytryny: To, co znajduje się w środku.

Wspaniały C.S. Lewis powiedział: „Nie dlatego łatwo się irytuję, że nagle zostałem sprowokowany, lecz to prowokacja pokazuje ile gniewu jest we mnie”. Jakub mówi nam, że „presja zmusza do ujawnienia się waszego życie wiary i pokazuje, jacy rzeczywiście jesteście„. Być może to dlatego Pan daje nam tak wiele wspaniałych możliwości, abyśmy zostali wyciśnięci.

Pochodzenie zwrotu „true colors” (użytego w angielskim tłumaczeniu – przyp.tłum.) bierze się z języka marynarskiego z czasów, gdy piraci pływali po morzach. Statki na swym najwyższym maszcie zawsze nosiły flagę kraju pochodzenia, lecz piraci regularnie podnosili flagi obcych państw, aby zdobyć przewagę nad niczego nie podejrzewającą załogą innego statku. W żadnym wypadku i w żadnych warunkach żaden prawy kapitan nie wykorzystałby fałszywych kolorów (flagi). Tak więc, zwrot „true colors” wskazuje na autentyczność zarówno motywów jak i zachowania.

Pan chce, abyśmy byli prawdziwymi mężczyznami i kobietami, lecz aby tak się stało, musi wycisnąć wszystko inne, i On zrobi to przy pomocy nieubłaganego nacisku, aż nic do wyciśnięcia nie pozostanie.

Nie miałeś ostatnio wrażenia, że zostałeś przyciśnięty?

seo компаний интернет

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *