Codzienne rozważania_15.05.2014 niewinna szczerość

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wspaniałą koroną jest siwizna, dochodzi się do niej na drodze sprawiedliwości” (Przyp 16:31).

W zeszłym tygodniu miałem przywilej udzielić ślubu pięknej młodej kobicie, która była członkiem zboru, gdzie kiedyś byłem pastorem. Wielką radość sprawiał mi jej widok, gdy wraz ze swym wysokim narzeczonym pozowali do zdjęć przed ceremonią. Dobrze sobie przypominam, jak wiele lat temu, poświęcałem ją Panu przed całym zgromadzeniem,
Kiedy stałem przyglądając się sesji zdjęciowej, jej młodsza siostra wzięła mnie za rękę i powiedziała, jak bardzo mnie lubi. Wypowiedziała najszczersze słowa z głębi, jakie tylko może powiedzieć ośmiolatka: „Mamy twoje zdjęcie w domu. Niewątpliwie teraz wyglądasz znacznie starzej niż wówczas”.
Nie powiedziała tego w jakikolwiek sposób bez szacunku, lecz w prostym przekonaniu o tym, że TAK, TERAZ WYGLĄDAM STARZEJ NIŻ WÓWCZAS. Powód jest taki, że nasze ciała odzwierciedlają przeżyte lata.
Wstrząsam tylko ramionami na to, ile starań wkładają ludzie w to, aby ukryć swój wiek. Ciągle pamiętam jak to było, gdy obcinano mi włosy i byłem zszokowany ilością siwych włosów, które wylądowały na pelerynie, którą okrył mnie fryzjer. Nie ma się czego wstydzić. Ach, jakże chciałbym, aby w naszym społeczeństwie było więcej uznania dla zaawansowanego wieku. Gdy czytamy dzisiejszy fragment Pisma, zwróćmy uwagę na to, że mogą to być najbardziej produktywne lata naszego życia. Obywatele seniorzy, służcie Panu z godnością!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!
– Pastor Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.