Poruszmy niebo dla uprowadzonych dziewczynek z Nigerii

Logo_Grady

A group of Nigerian women, whose daughters were kidnapped by the Islamist terrorist group Boko Haram a month ago, pray and plead for the safe return of their children.

J. Lee Grady, 13 maja 2014
Tłum.: Piotr Kosowski

Grupa nigeryjskich kobiet, których córki zostały porwane przez islamskie ugrupowanie Boko Haram miesiąc temu, modli się i błaga o bezpieczny powrót ich dzieci.

Już 29 dni minęło, odkąd ponad 300 nigeryjskich uczennic zostało uprowadzonych przez islamskich terrorystów Boko Haram. Rząd Nigerii twierdzi, że 53 z nich uciekło, ale nikt nic nie wie na temat 276 pozostałych, które zostały porwane w czasie podchodzenia do egzaminów. Wszystko co wiemy, to że przywódca Boko Haram, Abubakar Shekau zamierza je sprzedać – po 12 dolarów – jako nałożnice. Wiadomość, jaką przekazał w ostatnim tygodniu, zawiera też propozycję wymiany dwustu uczennic za więźniów.

Stany Zjednoczone, Izrael, Francja i Wielka Brytania wysłały swoje grupy techniczne, by pomóc w tym szaleńczym wysiłku poszukiwań, póki co jednak nikomu nie udało się znaleźć śladów. Być może są ukrywane w tajnych obozach w Nigerii, mogły też zostać przewiezione do Czadu, Kamerunu albo Nigru. Niewykluczone, że niektóre z dziewcząt już zostały sprzedane na żony dla czterokrotnie starszych od nich mężów w Sudanie albo Libii…

Gdziekolwiek się znajdują, jestem przekonany, że przeżywają niewyobrażalne rzeczy, a ich rodzice obawiają się najgorszego.

Przywódca Boko Haram prowokuje swoimi żądaniami. W nagraniu z tego tygodnia pokazał się z karabinem w dłoni i śmiejąc się mówił: „Wszystko co mam do powiedzenia, to jeśli chcecie, byśmy uwolnili dziewczyny – te, które nie przyjęły Islamu, będą traktowane tak jak prorok (Mahomet) traktował niewiernych, i zostaną z nami”.

Jak odpowiedzieć na tak oburzające słowa wypowiedziane po drugiej stronie Atlantyku? Możemy protestować na Twitterze, organizować marsze, obawiam się jednak, że Boko Haram nie przywiązuje dużej wagi do amerykańskich żądań. Poza wszystkim, Boko Haram oznacza „Zachodnie wychowanie to grzech”. Ci terroryści nie będą zadowoleni, póki radykalny Islam nie zapanuje w Nigerii, a wszystkie afrykańskie dziewczynki nie zostaną usunięte ze szkół.

Najlepszą odpowiedzią na ten kryzys jest wspólna, zjednoczona modlitwa. Jeśli chrześcijanie na całym świecie będą prosić o nadprzyrodzoną interwencję, wierzę, że będziemy świadkami cudu. Jeśli też tak myślisz, podziel się tą intencją z przyjaciółmi i liderami w kościele, zachęcaj wszystkich znajomych, by spotykali się na modlitwie o szybką odpowiedź Pana w tej sprawie. Możecie się modlić na przykład tak:

O, Bogu narodów, wielbimy Cię z powodu Twojej siły i wielkiej mocy. Nie ma innego poza Tobą, Boże! Ty rządzisz całą ziemią, Ty jesteś też Panem Nigerii. Prosimy Cię, byś zademonstrował swoją niezwykłą moc wszystkim ludziom w tym kraju.

Panie, prosimy teraz o każdą z nigeryjskich dziewcząt, które zostały uprowadzone przez organizację terrorystyczną Boko Haram. Prosimy, byś posłał aniołów, którzy będą je bronić i chronić. Pocieszaj ich serca, kiedy się boją, daj im nadzwyczajną odwagę i pokój. Nie pozwól wrogowi ich krzywdzić. Otocz je pieśniami wyzwolenia. Ty jesteś wielkim obrońcą sierot, wdów i każdego, kto jest bezbronny. Usłysz ich płacz i odpowiedz szybko.

Modlimy się też o rodziców tych dziewcząt. Prosimy, by wzywali Twoje imię i oczekiwali Twojego wybawienia. Ucisz ich lęki i dodaj sercom odwagi.

Prosimy o prezydenta Nigerii, Goodlucka Jonathana, i innych przedstawicieli nigeryjskiego rządu, wojska i innych służb zaangażowanych w poszukiwania. Prosimy o nadprzyrodzoną mądrość i prowadzenia w misji poszukiwawczej. Rozświetlaj w cudowny sposób ciemności, odkrywaj ukryte plany wroga. Pokaż miejsca, w których dziewczyny były chowane i nie pozwól terrorystom schować się gdzie indziej. Jeśli są wśród przedstawicieli władz ludzie, którzy w ukryciu współpracują z terrorystami – zdemaskuj ich korupcję i poddaj zdrajców sprawiedliwości.

Modlimy się o wszystkich przedstawicieli rządów Ameryki, Europy i Izraela, którzy pracują w Nigerii by pomóc w tej misji. Kieruj ich krokami i użyj ich, by wykorzenić zło.

Prosimy w końcu, być wyzwolił Nigerię z panowania sił ciemności, które zaprowadzają terror i śmierć w tym narodzie. W Imieniu Jezusa wiążemy ducha walczącego Islamu. Nie daj Panie, by ci terroryści mieli powodzenie. Niech skończą im się fundusze, pokrzyżuj ich plany i spraw, by przestali czuć się pewnie. Wypuść aniołów do obozu wroga. Tak jak Saul zobaczył Jezusa Chrystusa na drodze do Damaszku, gdy jeszcze był prześladowcą chrześcijan – zatrzymaj tych złych ludzi na ich drodze. Niech upadną na twarz w strachu przed Żywym Bogiem.

Wspominamy, Boże, starożytną modlitwę Anny, matki Samuela: „Walczący z Panem będą zdruzgotani, Najwyższy w niebie pobije ich. Pan sądzić będzie krańce ziemi…” (1 Sam. 2,10). Prosimy Cię, Boże, byś zdruzgotał swoich wrogów, rozbił ich moc i – na oczach świata – uratował te dziewczynki z rąk porywaczy.

Modlimy się w Imieniu Jezusa Chrystusa. Amen.

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.