Codzienne rozważania_16.05.10 Depcząc po lwach i wężach

James Ryle

Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz” (Ps. 91:13).

Nie można zlekceważyć symbolizmu użytego tutaj języka; nie można też przejść zbyt szybko nad wagą jego znaczenia w naszym życiu współcześnie, ponieważ ten język jest bardzo spójny z powracającym tematem przewijającym się przez całą Biblię. W ogrodzie Eden pierwszy raz widzimy Szatana w przebraniu węża, a w liście Piotra w dalszej części Nowego Testamentu, czytamy o tym, że przeciwnik diabeł „chodzi jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć” (1Ptr. 5:8).

Lwy i węże to dwa ulubione przebrania diabła. Lubi również nietoperze, szerszenie, pająki, skorpiony, karaluchy i wszelkiego rodzaju pełzające stworzenia; lubi też myszołowy lecz nie orły, kruki lecz nie gołębie; muchy, lecz nie pszczoły.  Diabeł jest wstrętną istotą i łączy się wyłącznie z tymi ziemskimi stworzeniami, które dają odpowiednią ochronę jego uciążliwej obecności. Niemniej, jakkolwiek jest oszustem i przybiera od czasu do czasu również postać „anioła światłości”, tak więc oszukuje niezliczone ilości dusz, które są zbyt naiwne, aby przejrzeć jego kostiumy.

Obyśmy nigdy tacy nie byli! Obyśmy chodzili po karmazynowej drodze śladami naszego zwycięskiego Króla, idąc blisko Niego i widząc jak Jego zwycięstwo staje się naszym zwycięstwem. Obyśmy chodzili w wierze i deptali lwy i węże. Oby wyznanie pierwszych uczniów żyło w naszych ustach w tych dniach, które mają się ku końcowi: „Panie, nawet demony są nam poddane w Twoim imieniu” (Łk. 10:17).

Uwielbiam odpowiedź jakiej Pan udzielił pierwszym uczniom: „Wiem. – powiedział. – Obserwowałem was, jak szliście w Moim Imieniu, i widziałem Szatana spadającego z nieba jak błyskawica„.

Po czym dodaje: „Wiecie, co wam dałem? Bezpieczne przejście, gdy będziecie szli po wężach i skorpionach, zabezpieczenie przed wszelkimi atakami przeciwnika. Nikt nie może was pokonać, ale też to wielkie zwycięstwo nie dokonuje się w waszym autorytecie, lecz w autorytecie Bożym w was i Jego obecności w was. Nie z tego, co wy robicie dla Boga, lecz z tego, co Bóg robi dla was należy się cieszyć” (Luke 10:18-20, parafraza 'The Message’).

Czy to odważni oponenci, którzy sprzeciwiają się nam wprost jak lwy ryczące, czy to zdradzieccy przeciwnicy, którzy jak węże subtelnie i z przebiegłością wypracowują sobie swoje plany, zarówno jedni jak i drudzy zostaną podeptani przez mężczyzn i kobiety, których Bóg chroni.

Obyś TY był takim człowiekiem!как оптимизировать сайт под поисковые системы

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *