Codzienne rozważania_17.03.2014 -moje własne prawo

Cecil_EV

Pastor Cecil

A. Thompson

A Bóg pokoju, który przez krew przymierza wiecznego wywiódł spośród umarłych wielkiego pasterza owiec, Pana naszego Jezusa, niech was wyposaży we wszystko dobre, abyście spełnili wolę jego, sprawując w nas to, co miłe jest w oczach jego, przez Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen” (Hbr 17:20-21).

Nie wiem, jakie przepisy drogowe obowiązują w waszej okoli, ale tutaj w Stanie Waszyngton skręt w prawo jest dopuszczalny na czerwonym świetle, pod warunkiem całkowitego zatrzymania się oraz braku ruchu.

Takie jest prawo, lecz często widzimy skandaliczne łamanie go. Właśnie obserwowałem pickupa zbliżającego się jak na te warunki zdecydowanie zbyt szybko do skrzyżowania. Wiedziałem, że ma czerwone światło, lecz skręcił w prawo nawet nie próbując zwolnić. To są takie chwile, gdy chciałbym nadal pracować w policji.

Ludzka natura sprzeciwia się prawom wszelkiego rodzaju. Lubimy robić wszystko po swojemu i we własnym czasie. Możemy czytać, co Bóg mówi w Swoim Świętym Słowie, lecz gdy zbliżamy się do życiowego skrzyżowania, mamy tendencję ignorować to, o czym wiemy, że jest słuszne.

Teraz jest czas na uczciwe zbadanie duszy. To sprawa wyłącznie między tobą a Panem. Jak często łamałeś Jego prawa w swoim życiu? O czym w tej chwili przekonuje cię Duch Święty, czym się masz zająć? Jak będziesz zachowywał się w nadchodzących dniach?

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.