Codzienne rozważania_18.04.2012

Jeśli znosicie trudności jako dyscyplinę, Bóg taktuje was jak synów” (Hbr. 12:7 NIV).

Pan może odciąć cię od wszelkiej działalności i zamknąć w bezruchu, a ty będziesz przechodził przez straszliwy czas i mówił, że Pan cię porzucił, że wszystko poszło źle. Skąd ten wzrastający Ból!? Czy już nie okazało się już, że ten ból wzrasta? Na dłuższą metę nie było wcale tak źle, wszystko było w porządku. Teraz doszedłeś do poznania Pana, podczas gdy wcześniej całe twoje życie było pochłonięte przez rzeczy. Kazano ci się zamknąć i poznałeś Pana wewnętrznie, doszedłeś do takiego stanu duchowej skuteczności, która jest na tyle większa, że jesteś w stanie znieść tą zewnętrzną sytuację. Nie rozumiałeś Pana, lecz On pracował nad twoją skutecznością, ćwicząc cię w skuteczności. To, te narastające boleści, to jest straszliwe. Nie jesteś w stanie pomóc nikomu, kto przez takie cierpienia wzrastającego bólu przechodzi i musisz stać z boku i patrzeć jak przez to przechodzi.

Tak więc, ten wzrost zachodzi w licznych i różnorodnych kierunkach, przez bolesne doświadczenie, które wynikają z tego, jak Pan zajmuje się tobą. Karcenie – ubogi ten wyraz, to jest trenowanie dzieci, dyscyplina. Weźmy „uczeń” (ang. 'disciple’ – uczeń, zwolennik, ma ten sam źródłosłów co „discipline” – dyscyplina/kara; przyp.tłum.) chodzi o kogoś, kto łączy się z kimś innym po to, aby się uczyć, a Uczniowie są wybieranie po to, aby być z Nim, aby się uczyć. To jest dyscyplina, uczenie. Rzeczywiście uczymy się przez cierpienie. Nawet Pan Jezus 'osiągnął pełnię doskonałości” przez cierpienie. Aby dojść do pełnego wzrostu podejmujemy tą samą drogę. Jest to trening dziecka, uczniostwo (dyscyplinowania), uczenie się przez doświadczenie. Jest  w tym karcenie, kształtowanie z dzieci synów, w pełni dojrzałych mężczyzn z niemowląt. Wydaje mi się, że chcielibyśmy mieć więcej wiary co do sposobu w jaki Bóg zajmuje się nami.

T. Austin-Sparks from: Maturity – The Lord’s Desire For His People

_________________________________________________________________

 17 kwietnia |19 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.