Codzienne rozważania_17.04.2012

Wtedy otworzył ich umysły, aby mogli zrozumieć Pisma” (Łk. 24:45).

Gdy zastanawiamy się nad stanem spraw na tym świecie dziś, jesteśmy pod głębokim wrażeniem i uciskiem dominującej tutaj duchowej choroby tj.: ślepoty. Jest ona przyczyną choroby obecnego czasu. Nie pomylimy się wiele jeśli powiemy, że większość, jeśli nie wszystkie, problemy na które cierpi ten świat można znaleźć w tym źródle, mianowicie: ślepocie. Masy są ślepe i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W dniu, który powinien być dniem nieporównywalnego oświecenia, masy są ślepe… Liderzy są ślepi, ślepi przywódcy ślepych, lecz w ogromnej mierze dotyczy to również ludu Pańskiego. Mówiąc generalnie: współcześnie chrześcijanie są ślepi.

Każdy przebłysk nowego widzenia jest dziełem niebios. Nie jest to coś, co staje się w pełni i raz na zawsze,. Możemy widzieć i widzieć coraz więcej i coraz pełniej, lecz z każdym świeżym fragmentem prawdy, to dzieło, które nie jest w naszej mocy, musi zostać uczynione. Duchowe Życie nie jest tylko cudem w swym poczęciu, jest nieustannym cudem jeśli o to chodzi aż do samego końca… Nie szukamy nowego objawienia, nie mówimy i nie sugerujemy ani nawet nie podpowiadamy, że można mieć coś dodatkowego do Słowa Bożego, lecz twierdzimy, że jest w Słowie Bożym ogromna ilość tego, czego jeszcze nigdy nie widzieliśmy i co możemy zobaczyć. Z pewnością wszyscy się z tym zgodzą i tak właśnie jest: widzieć, a im więcej widzisz, naprawdę widzisz, tym bardziej czujesz się oszołomiony całą sprawą, ponieważ wiesz, że doszedłeś do granic ziemi odległej, leżącej daleko poza doświadczeniem wynikającym z krótkiego życia. Panie, spraw, abyśmy należeli do tych, których oczy zostały otwarte.

  T. Austin-Sparks from: Spiritual Sight – Chapter 1

_________________________________________________________________

 16 kwietnia | 18 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.продвижение сайтов интернете

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *