Codzienne rozważania_18.05.10 Życie jest bezwarościowe, jeśli nie…

James Ryle

Lecz życie moje nie pozbawione wartości, jeśli nie wykorzystuję go, wykonując pracy zadanej mi przez Pana Jezusa, pracy opowiadania innym Dobrej Nowiny o wspaniałej Bożej dobroci i miłości” (Dz. 20:24 parafaza „The Living Bible”.)

Jakie zadanie zostało ci nadane przez Pana Jezusa? Co jest takiego, co po prostu musisz robić? Jednym ze sposobów rozpoznania tego jest poczucie pustki, jakie masz bez tego.  Cieszy mnie wiele rzeczy, lecz żadna z nich nie daje tak głębokiego osobistego spełnienia, wykonując to, do czego powołał mnie Chrystus. Na przykład: bardzo lubię grać w golfa, lecz jest to pusta gonitwa i nic nie warta działalność, jeśli nie przyczynia się do mojego wyższego celu.

„Jakie zadanie dał mi Pan Jezus?” Jest to pytanie, które każdy z nas musi zadać sobie i zadawać go tak długo, aż nie znajdzie odpowiedzi.

W przypadku Paweł było to „opowiadania innym Dobrej Nowiny o wspaniałej Bożej dobroci i miłości”. Być może każdy z nas powinien powiedzieć coś podobnego, choć jest pewien specyficzny nacisk na to, w jaki sposób każdy z nas, osobiście, wykonuje swoje zadania. W moim przypadku, podskórna pasją wszystkiego co robie kieruje „pomaganie innym doświadczać Bożej obecności” i, dla mnie, życie jest nic nie warte, jeśli nie robię właśnie tego.

Każde kazanie, które głoszę, każda książka, którą piszę, każdy post na blogu, każdy twiiter i każda rozmowa, którą prowadzę nawet gra w golfa, wszystko jest moją kolejna próbą udzielenia pomocy innym przeżywania obecności Bożej.

Jest taki piękny wiersz pt.: Indwelt, napisany przez Beatrice Clelland, który podsumowuje to, chciałbym, aby wszyscy o mnie mówili.

Not merely in the words you say,

Not only in the deeds confessed,

But in the most unconscious way,

Is Christ expressed.

Is it a beatific smile,

A holy light upon the brow?

Oh no, I felt His presence while

You laughed just now.

For me, ’twas not the truth you taught,

To you so clear to me so dim,

But when you came to me you brought

A sense of Him.

And from your life He beckons me,

And from your heart His love is shed,

Till I lose sight of you and see

The Christ instead.

Lecz życie moje nie pozbawione wartości, jeśli nie wykorzystuję go, wykonując pracy zadanej mi przez Pana Jezusa pomagania innym przeżywać obecność Bożą.

A co z tobą? Jak skończyłbyś zdanie ” Lecz życie moje nie pozbawione wartości, jeśli nie,….

продвижение раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *