Codzienne rozważania_19.11.10 Zaproszeni do obecności Króla

James Ryle

O jedno prosiłem Pana, o to zabiegam: Abym mógł mieszkać w domu Pana przez wszystkie dni życia mego, By oglądać piękno Pana i by odwiedzać świątynię jego” (Ps. 27:4).

Zaproszenie zostało rozszerzone przez Sąd Najwyższy Niebios. Nie zostało wysłane do kilku wybrańców, lecz przekazane wszystkim, którzy pragną czegoś wyższego, lepszego, bardziej rzeczywistego niż hula hop światowego ruchu po powierzchni.  Został nam udzielony dostęp do Tronu Łaski a to zaproszenie nie wymaga żadnego specjalnego stroju, lecz powiada: „Przyjdźcie tacy, jacy jesteście”. Nie trzeba powtarzać tego, co powiesz, nie musisz stroić się na pokaz, ponieważ nie ma żadnego powodu, aby robić na kimkolwiek wrażenie. Co więcej: nie musisz również mieć „tego wszystkiego” naraz.

„Przyjdźcie, W CZASIE POTRZEBY” mówi zaproszenie. Znaczy to, że jeśli czujesz się najmniej akceptowany, TO właśnie wtedy jesteś najbardziej oczekiwany!

Przyjdźcie wy, którzy jesteście złamani, brudni, z problemami, bojaźliwi, zmieszani, zniweczeni: Pan oczekuje na was! On spotka się z wami i zmieni was! Nie wyjdziecie tacy, jak weszliście. Co za przywilej!

Biblia mówi: „Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze” (Hbr. 4:16).

Stara pieśń Gospel ujmuje to w taki sposób:

„Jakiego przyjaciela mamy w Jezusie, wszystkie nasze grzechy i smutki nosi. Jakim przywilejem jest móc zanieść wszystko do Boga w modlitwie. Och, jaki pokój często tracimy, och, jakie niepotrzebne bóle znosimy; wszystko dlatego, że nie zanosimy wszystkiego do Boga w modlitwie!”

Czy przechodzicie próby i pokuszenia? Czy są jakieś problemy? Nigdy nie powinniśmy się zniechęcać, zanieśmy to do Pana w modlitwie. Czy można znaleźć przyjaciela tak wiernego, który wszystkie nasze zmartwienia będzie dzielił z nami? Jezus zna każdą nasza słabość; zanieś ją do Pana w modlitwie.

Czy jesteśmy słabi i mocno obciążeni ładunkiem trosk? Drogi Zbawca jest naszym ratunkiem, zanieś go do Pana w modlitwie. Czy przyjaciele pogardzają tobą i wyrzekają się ciebie? Zanieś to do Pana w modlitwie; weźmie cię w Swoje ramiona i otoczy, znajdziesz pociechę tam!”

To zaproszenie zostało wysłane do CIEBIE – przyjmij je choćby teraz, przyjdź przed Tron Łaski i odkryj na nowo zaszczyt modlitwy.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.