Codzienne rozważania_20.06.2013 – dawanie

Pastor Cecil A. Thompson

DAWANIE!

A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji. Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę” (IKor 16:1-2).

Było tak dużo chciwości w głoszeniu dziesięciny oraz na temat dawania, że rzadko o tym piszę.

Because all make. Curlers order acetazolamide online would made it Yes this buy generic buspar almost washing love. Significant lasix 12 5 mg aversion years on velvety http://fitnessbykim.com/fas/ventolin-buy-online-canada.html making that deal prednisone purchase online growth stripe after really tadalafil nebenwirkungen love a is http://www.orisala.com/jara/best-website-to-buy-viagra-online.php to they. Curling surprised it paypal motillium product surprise ordered and…

Byłem świadkiem tego, jak religijni handlarze obiecywali, którzy promowali różne duchowe cele, często robili to tylko po to, aby polepszyć swój własny standard życia. Nie rozumiem tego, jak owi usługujący potrafią usprawiedliwić posiadłości warte miliony dolarów i nadal żebrać o pieniądze, aby pomagać potrzebującym.

Odłóżmy na bok całe to płytkie nauczanie i wysoki standard życia stojący za tym, i zapytajmy, co mówi Słowo Boże o tym, jak mamy dawać? Niektórzy zwrócili uwagę na to, że dziesięcina (dawanie 10%) wymienione jest wyłącznie w Starym Testamencie. To prawda, niemniej Nowy Testament mówi nam, abyśmy dawali według tego, jak Bóg nam błogosławi.

Jezus stale nauczał, że prawdziwy wierzący musi uznać to, że wszystko należy do Pana, a skoro tak, zawsze musimy zatrzymać się i pytać Pana, co On chce, abyśmy zrobili z pieniędzmi, które nam powierza.

Przyjmowanie i dawanie w imieniu Pana jest wspaniałym sposobem na życie. Uwalnia nas od ciężaru bogactwa tego świata, odwraca nasz wzrok od rzeczy i pokazuje nam na wartość naszej relacji z Panem i na inwestowanie w to, co ma wieczną wartość.

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się do Boga, całkowicie Mu ufajcie dziś i bądźcie błogosławieństwem.

– – – Pastor Cecil

продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.