Codzienne rozważania_22.04.2013

Błogosławiony kto się Mną nie zgorszy” (Mt. 11:6).

Słowo Boże przyjmuje taką możliwość, że ktoś się zgorszy  Jezusem. Nigdzie nie mówi, że taka możliwość nigdy nie powinna pojawić się, ani że się nigdy nie pojawi. Pan nigdy nie gwarantował nam, że nie da nam okazji do tego, żeby się Nim zgorszyć. Przeciwnie, wskazał, że będzie mnóstwo takich sytuacji, w których będziemy mogli potknąć się o NIego, wpaść na Niego, upaść na niego, lub, jeśli wolisz, rozbić się o Niego. Będzie dużo okazji czy sposobności po temu.
Nie zapowiedział, że to się nigdy nie stanie. Lepiej będzie dla nas, jeśli uznamy to.

Pan nie skarcił biednego Jana Chrzciciela, gdy siedział uwięziony i niebezpiecznie zbliżał się do zgorszenia Panem z powodu własnej sytuacji. Pan nie potraktował Jana twardo z powodu jego pytania. Mógł, gdyby był inny, powiedzieć: „Janie, czyż nie wskazałeś na Mnie jako na Baranka Bożego? Czy nie ogłosiłeś Mnie jako tego Jednego, Mesjasza? Czy nie głosiłeś o Mnie do tłumów? Czyż nie zadeklarowałeś i nie potwierdziłeś w najsilniejszy możliwy sposób tego, w co wierzyłeś o Mnie? A teraz zadajesz mi takie fundamentalne pytanie? Janie, co się z tobą dzieje złego?” Nie, nic podobnego. Pan zna nasze ciała, wie, żeśmy prochem. I Pan, powiadam wam, zawsze bierze taką możliwość pod uwagę, że w naszej słabości, zgorszymy się Nim. Lecz w tej sprawie dodaje szczególne błogosławieństwo, jeśli nie rozbijemy się na Skale Zgorszenia Jego sposobów działania z nami: „A błogosławiony ten, co się Mną nie zgorszy„.

T. Austin-Sparks from: Blessedness of the Unoffended

____________________________________________________________________________

21 kwietnia | 23 kwietnia


Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.