Codzienne rozważania_24.02.10 Jest cud w twoich rękach


James Ryle

A Pan rzekł do niego: Co masz w ręku swoim? (Wyj. 4:2)

To, co jest tak bardzo wyraźnie widoczne u pierwszych uczniów Jezusa to fakt, że byli to zwykli ludzie, robiący zwykłe rzeczy, lecz osiągali nadzwyczajne wyniki. Jednym z najbardziej pobudzających przykładów tego jest mały chłopiec, który dał swoje śniadanie Jezusowi. To, co się stało później było cudem, o którym mówi się do dziś – tłum został nakarmiony dwoma małymi rybami i pięcioma bochenkami chleba.  Z tej jednej zdumiewającej historii możemy nauczyć się pięciu bardzo ważnych lekcji.

Po pierwsze: nigdy nie lekceważ możliwości jakie Pan ma, aby zaspokoić twoją potrzebę. Działo się to na pustyni i było już późno; ludzi było bardzo dużo i potrzeba ogromna. Jezus nie tylko zaspokoił tą potrzebę; zrobił to obficie! Może również zaspokoić każdą potrzebę, która dziś stoi przed tobą.

Po drugie: gdy Pan zaczyna działać nigdy nie skreślaj siebie. Pewien mężczyzna oglądając wiadomości o chorobach, głodzie, ubóstwie i nieszczęściach świata, zwrócił się do żony: „Czasami chciałbym zapytać Boga, dlaczego nie zrobi czegoś z tym wszystkim!”.
„To czemu Go o to nie zapytasz?” – odpowiedziała żona.
„Bo obawiam się, że zada mi to samo pytanie!”
Jezus dał te chleby swym uczniom, a oni dawali ludziom. Innymi słowy: cud zdarzył się w ich rękach, gdy rozdawali jedzenie ludziom.

Jest również cud w twoich rękach!

Po trzecie: nigdy nie zakładaj, że to co masz, to za mało, aby się liczyło. Chłopak ze śniadaniowym woreczkiem, w którym jest pięć bułek i dwie małe rybki – to wszystko, czego trzeba. Jeden z uczniów zapytał: „Ale cóż to jest dla tak wielu?” Jak smutne jest to, że wielu skreśla samych siebie, ponieważ wydaje im się, że nie dorastają do danej chwili.

Po czwarte: nigdy nie sądź, że On zawiedzie w zaspokojeniu twoich potrzeb, gdy ty błogosławisz innych. Biblia mówi, że wszyscy się najedli, a uczniowie zebrali jeszcze ułomki, którymi napełnili dwanaście koszyków – po jednym dla każdego z nich. Gdy służysz Panu, nigdy nie pozostanie to niezauważone czy bez odpowiedzi.

Ostatecznie: nigdy nie zatrzymuj tego, o co Pan cię prosi. Co by się stało, gdyby ten chłopiec schował śniadanie dla siebie? No, zjadłby śniadanie i to wszystko. Kiedy jednak dał je Panu Jezusowi, przeszedł do historii.

Teraz więc Jezus pyta ciebie: „Co masz? Przynieś Mi to”.

Historia oczekuje na twoją reakcję

aracer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *