Codzienne rozważania_25.05.2012

Bądź mocny w Panu, polegając na potężnej mocy Jego”” (Ef, 6:10 ISV).

Pan nie umieszcza nas w szklarni, abyśmy rośli, byli Jego drzewkami; Pan nie chroni nas przed burzami, przeciwnościami; On wystawia nas na przykre wiatry i skwarne  słońce przeciwności i prób. Pan wypracowuje w nas to, co jest zgodne z Jego własną Naturą – wieczność, cierpliwego wiecznego Boga, to, czego nie da się łatwo czy nawet trudno odebrać. On umieszcza w tobie treść. Och, dzisiaj boimy się tego, że urok zostania chrześcijanami ma tak często w perspektywie łatwą i dobrą zabawę; być szczęśliwym i cieszyć się; w porządku, dzięki za CAŁĄ Bożą radość, lecz prawdą jest dla tego Domu, dla tego Miasta, że to co w pierwszej kolejność Pan pracuje w nas i którą chce wypracować to jest konkretna, solidna, trwała wierność, która jest zgodna z Jego własną naturą. Konkretna/poważna! Ach ci konkretni chrześcijanie, którzy nie potrzebują ciągłego rozpieszczania i pielęgnowania, stale pochlebstwami zachęcani do tego, aby iść do przodu, lub stać. Mężczyźni i kobiety jak cedry Libanu, jak ociosane kamienie – rozważni, odpowiedzialni wobec innych i odpowiedzialni za niesiony ciężar – i to wszystko, co jest rozumiane przez siłę.

Mogę wam tylko przypomnieć to wspaniałe miejsce, które jest w Słowie Bożym: bądź mocny, bądź mocny w Panu i w sile Jego potęgi, bądź mocny w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie. Przemyśl jeszcze raz. Chcesz zrozumieć dlaczego dopuszczane są wiaty o takiej sile… burze? Aby wydobyć nas z tego, co naturalne, łatwizny i tanizny, lekkości, frywolności i uczynić z nas ludzi znaczących. Siła  – uzyskana dzięki próbom i przeciwnościom – siła… aby wytrwać przez wszystkie wieki. Wiele jest tego, co będzie trzeba przetrwać w tym ostatnim testowaniu, a jeśli, zatem, próby i przeciwności są jedynym sposobem na pogłębienie nas, aby nadać nam kaliber, przypuszczam,że musimy oczekiwać jeszcze więcej tego, w miarę jak czas się skraca.

T. Austin-Sparks from: Aspects of the City

_________________________________________________________________

24 maja | 26 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

яндекс сео

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.