Codzienne rozważania_26.09.2013 – Kiedy to się stało?

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Pozostanę ten sam aż do waszej starości i aż do lat sędziwych będę was nosił; Ja to uczyniłem i Ja będę nosił, i Ja będę dźwigał i ratował” (Iz 46:4).

Czytałem ostatnio artykuł, w którym była wzmianka o jakimś starszym mężczyźnie. Przejrzałem artykuł do końca i zostałem zaskoczony tym, że ten człowiek był dwa lata młodszy ode mnie. Jeśli on zastał zaliczony do starszych mężczyzn to co ze mną? Myślę, że odpowiedź zależy od patrzącego!

Moja mama miała za domem pewną posiadłość, która była wynajmowania. Mieszkał tam pewien wdowiec i mama zawsze mówiła o nim, jako o starszym człowieku. Pewnego dnia sprowokowałem ją, przypominając jej, że był tylko trzy lata młodszy od niej. (Nie wyszedłem na tym dobrze!)

Czasami obserwuję ludzi, którzy mogą mieć około 35 lat i zastanawiam się, w którym momencie nie będą już uważani za młodych? To trudne pytanie. W naszym, nowoczesnym wieku, który tak czci młodość, wielu trzyma się określenia „młody” tak długo, aż staje się to śmieszne!

Pozwolicie, że zdradzę wam małą tajemnicę? Dobrze jest pozwolić sobie na to, aby dojrzewać (to taki ładny wyraz na określenie starzenia się ). Potrzebne nam są praktyka i rzetelność, które przychodzą wraz z doświadczeniem. Widzimy w Piśmie ludzi, którzy u schyłku swych dni byli największym błogosławieństwem. Doszedłem do wniosku, że to nie wiek decyduje. Musimy przyłożyć ręce do pługa i być bardziej skuteczni w służbie Jezusa każdego dnia.

Wiele błogosławieństw, Drogie Serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.