Codzienne rozważania_28.07.10 Nikt nie zna problemu, który widziałem.

James Ryle

Strzeżcie się. Nie jesteście jedynymi, którzy mają udział w tych ciężkich czasach. To samo dzieje się z chrześcijanami na całym świecie. Trzymajcie się więc mocna wiary” (1Ptr. 5:9, parafraza The Message).

Niewiele jest bardziej ulubionych przez diabła rzeczy, które chciałby ci wmówić jak to, że jesteś jedynym, który przechodzi przez trudności. Chce żebyś czuł się samotny, odrzucony i zapomniany. Jeśli uda mu się to wrzucić to ty opuścisz gardę, obniżysz swoją tarczę wiary i będziesz otwarty na kolejne wytrwałe ataki. Nie pozwól mu wygrać, trzymaj się mocno swojej wiary.

Piotr dalej mówi: „Cierpienie nie będzie trwało wiecznie. Nie trzeba będzie długo czekać, aż miłosierny Bóg, który ma wielkie plany dla was w Chrystusie – są to wieczne i chwalebne plany – poskłada cię do kupy i postawi na nogi na dobre ” (1Ptr. 5:10).

Tak więc, gdy następnym razem poczujesz się samotnie, a głęboko w sercu usłyszysz echa tej starej piosenki: „O, nikt nie wie o tym problemie, który widziałem. „, zatrzymaj się tam. Każdy wie! Tak naprawdę, wszyscy przechodzimy przez to z tobą. Przestań jęczeć to krępujące.

Paweł i Sylas byli na dnie więzienia przykuci łańcuchami do ściany i otoczeni przez szczury. Zaczęli śpiewać pieśni chwały dla Boga i diabeł zaczął się trząść, a trząsł się tak bardzo, że nastąpiło trzęsienie ziemi, które rozerwało łańcuchy i otworzyło drzwi wiezienia – wypuszczając Pawła i Sylasa na wolność!

Oto szczęśliwa myśl: zamiast narzekać na swoje problemy, zacznij śpiewać na chwałę Bożą! Nigdy nie wiadomo, może będziesz tym, który spowoduje ucieczkę z więzienia naszej reszty!

aracer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *