Codzienne rozważania_29.07.10 Swąd ognia cię nie przeniknie

James Ryle

I zgromadzili się satrapowie, namiestnicy, zwierzchnicy i doradcy króla, i widzieli, że ogień nie ogarnął ciał tych mężów i włos ich głowy nie był spalony, a ich odzienia nie były zniszczone ani też swąd ognia ich nie przeniknął” (Dn. 3:27 ).

Historia o trzech hebrajskich młodzieńcach, Szadrachu, Meszachu i Abednego, wrzuconych do pieca ognistego stałą się legendarna. Nie zgodzili się na to, aby uklęknąć i skłonić się przed złotym posągiem wzniesionym przez króla Nabukadnezara, za co zostali związani i wrzuceni do ognia.

Stało się jednak coś, co wstrząsnęło pogańskim światem; król skoczył na równe nogi i zdumiony zapytał żołnierzy: ” Czy nie trzech związanych mężów wrzuciliśmy do ognia?

Prawda, królu.” – odpowiedzieli, bojąc się o własne życie.

„To dlaczego widzę czterech mężów chodzących wolno w środku ognia i nie ma na nich żadnego uszkodzenia, a wygląd czwartej osoby podobny jest do Syna Bożego!!”.

Gdy świat zwiąże cię i wrzuci do ognia za odmowę oddawania czci jego złotemu obrazowi, jedyne co spłonie to kłody i więzy, które na ciebie zarzucił, a sam Jezus będzie chodził w tym ogniu z tobą!

Nabukadnezar nakazał wyjść tym mężom z ognia i po zbadaniu ich okazało się, że „włos ich głowy nie był spalony, ich odzienia nie były zniszczone ani też swąd ognia ich nie przeniknął

Bóg przeprowadzi cię przez wszelkiego rodzaju ogniste próby bez uszczerbku, bez względu na to, co ci zostanie zrobione. Wyjdziesz z tego nawet bez swądu ognia!

Bóg jest w stanie cie wyratować,.. i wyratuje!deeo

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.