Codzienne rozważania_29.11.2012


Z pełni Jego łaski wszyscy otrzymaliśmy jedno błogosławieństwo za drugim” (Jn 1:16 NIV).

Gdy Pan już pobłogosławił i dał powodzenie, jakże wielu ludzi podniosło swoje głowy? Oto jest moment powodzenia! Oto moja szansa! To jest okazja do złapania się tej pracy, możliwość nabrania osobistego znaczenia. Taka jest historia: najbardziej niebezpieczny czas w pracy Bożej to czas błogosławieństwa. Zawsze znajdą się ludzie, którzy wchodzą z powodu błogosławieństwa. Nie dlatego, że mają na widoku Boży cel, lecz dlatego, że błogosławieństwo oznacza osobiste dobro… Pan wzywa nas do pełni Chrystusa i czasami na tej drodze, może pozwolić nam na oglądanie działania Jego mocy, tego, że On jest z nami. Ten świat może być przeciwko nam, diabeł może się sprzeciwiać, a Pan pozwala nam widzieć w pewnej niewielkiej mierze, że On jest z nami. Wraz z tym przychodzi największe zagrożenie, które polega na tym, że pstrykamy palcami na wszystko i wszędzie, a nawet na samego diabła. Pan nas wspiera na pozycji, którą zajęliśmy! Zostaliśmy wyniesieni! To jest bardzo ryzykowna pozycja. Pan może być zmuszony powiedzieć: „Widziałem Szatana jak błyskawica spadającego z nieba! Nie szukaj żadnych osobistych zysków w tym, że demony są wam uległe!” Jest to to samo, co szczycenie się w niewłaściwy sposób błogosławieństwem Pańskim. Musimy postępować na przód w stałym tempie, przyjmować zachęty, gdy się pojawiają, dziekować Panu za nie po cichu i dalej zajmować się głównymi sprawami, nie napawając się prywatnie się owocami Pańskimi.
Jest tutaj mnóstwo rzeczy do omówienia. Jakże często źródłem tak wielkiej gratyfikacji jest to, jeśli tylko możesz powiedzieć ludziom o sukcesie, który odnosisz w pracy Pańskiej, o tym, jak wielu ludzi przychodzi, jak wiele dusz jest zbawianych, jak bardzo jesteś używany, jak pieczęć Pańska jest na tobie. Całkowicie nieświadomie przyjmujemy chwałę na siebie, za nasze własne ciało. Pan musi sporo przed nami ukrywać, ponieważ jest to dla nas niebezpieczne; nasze ciało prowadzi do tego niebezpieczeństwa. Będziemy sprawdzani przez powodzenie tak samo jak przez przeciwności. Ognie prób to często powodzenie i sukces, a takie sprawdziany ujawniają czy nasze serca są skupione na Panu czy na rzeczach…

By T. Austin-Sparks from: Partnership with Christ – Chapter 2

_________________________________________________________________________

28 listopada | 30 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

поисковое продвижение сайта создание

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *