Codzienne rozważania_30.07.11

Chip Brogden

 „… kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mnę, nie jest mnie godzien” (Mat. 10:38).

 Czy jesteś godny Pana Jezusa Chrystusa? Słuchaj, co Pan tutaj mówi: „Jeśli nie bierzesz swego krzyża i idziesz za Mną, nie zasługujesz na Mnie”.

 Nie jest to tylko kwestia pytania o to czy idziemy za Chrystusem. Krzyż jest istotą sprawy; czy wzięliśmy Krzyż? W powołaniu do bycia uczniem Jezusa Chrystusa jest pewien porządek: najpierw musimy podjąć nasz Krzyż i dopiero wtedy możemy iść za Nim. To nie jest tak, że „najpierw idź za Mną, apotem weź swój Krzyż”. Krzyż jest pierwszym krokiem. Wzięcie Krzyża na siebie jest podstawą pójścia za Chrystusem, a nie coś do czego zostaliśmy powołani wiele lat później. Tak zwane „głębsze chrześcijańskie życie” jest normalnym chrześcijańskim życiem. Wszystko, cokolwiek jest poniżej tego, jest nienormalne. Nie ma większej głębokości chrześcijańskiego życia niż to, czego Bóg oczekuje od nas od początku. Jeśli sięgamy cokolwiek 'głębiej’ to tylko dlatego, że do tej pory byliśmy na płyciźnie. Musimy wziąć nasz Krzyż i iść za Jezusem.

 – – – – – – – – –

Share your comments: http://InfiniteSupply.Org/july30

©2011 InfiniteSupply.Org  Można rozpowszechniać w celach niezarobkowych pod warunkiem umieszczenia tej informacji. Podziel się tym z przyjaciółmi. Można rozpowszechniać w celach niezarobkowych pod warunkiem umieszczenia tej informacji. Podziel się tym z przyjaciółmi.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *