Codzienne rozważania_30.07.2013

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

KILLDEER!

Tam sowa będzie się gnieździć i znosić jaja, wylęgać je i zbierać młode przy sobie, tam tylko sępy skupiać się będą, jeden z drugim” (Iz 34:15).

Jest taki unikalny ptak o nazwie Killdeer (odmiana amerykańskiej siewki). Rzadko kiedy lata, większość czasu spędza na ziemi. Mieliśmy kiedyś dom, z którego widać było spory kawał płaskiego gruntu, gdzie mało co rosło (tak naprawdę to był nasz ogród, którego nie zasialiśmy trawą).

Zauważyliśmy samicę tego ptaka, która uwiła sobie gniazdo w znacznym obniżeniu terenu, co wydawało się głupie, ponieważ jajka mogłyby znaleźć się w niebezpieczeństwie. Właśnie wtedy zaobserwowaliśmy bardzo szczególne zachowanie.

Za każdym razem, gdy w pobliżu gniazda pojawiało się jakieś zagrożenie, samica nagle zaczynała się zachowywać w wyjątkowy sposób, trzepocząc skrzydłami i kuśtykając jakby była ranna. Kiedy intruz ruszał za najwidoczniej rannym ptakiem, odchodziła coraz dalej od gniazda, krzycząc charakterystyczne: killdeer, killdeer, killdeer, od czego wzięła się jej nazwa.Kiedy już napastnik został odciągnięty dostatecznie daleko od gniazda, samica nagle rozwijała skrzydła i odlatywała na bezpieczne miejsce. Gdy wszystko już było w porządku, wracała do opieki nad jajkami.

Jak wspaniale Bóg stworzył taką, wydawałoby się bezbronną samicę Killdeera, i wyposażył ją tak unikalny sposob obrony jajek. Pan również nas broni w specyficzny sposób. Gdy ufamy Jemu, On troszczy się o nas. W Ewangelii Mateusza 6:13, w Modlitwie Pańskiej, której Jezus uczył Swoich uczniów, znajdują się te wspaniałe słowa obietnicy: „Nie wódź nas na pokuszenie, ale nas wybaw od złego”. On zawsze odpowie na naszą modlitwę!

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – Pastor Cecil

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.