Codzienne rozważania_5.01.2013

a resztka. . . znowu zapuści korzenie w głąb i wyda owoc w górze” (Iz 37:31).

Pan musi mieć coś, czego nie da się przenieść, czego nie da się usunąć, czym nie można wstrząsnąć i z pewnością coś, czego nie da się wykorzenić. To jest Jego resztka. To, że On musi mieć ich dla Swojej własnej chwały znaczy, że On poczyni wszelkie starania, aby byli oni właśnie tacy, z korzeniami w dół. Oczywiście, z owocem w górze. Dużo mówimy o wewnętrznej stronie spraw, o życiu w okręgach niebieskich, o zasiadaniu w niebie, o naszym dobrobycie i pracy  – o owocności naszego życie w jedności z Panem. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy korzenie są skierowane w dół. Aby tak było, musimy dojść do całkowitej stabilizacji, gdzie korzenie tak dobrze trzymają, że nic nie może pokonać. Wierzę również, że to wyjaśnia bardzo dużo jeśli chodzi o sposób w jaki Pan przygotowuje w tych dniach Swych duchowych ludzi.

To prawda, że w tych dniach prawdziwe dzieci Boże będą przechodzić przez okres intensywnej próby, duchowego testowania, wszędzie tak jest. Dlaczego? Ponieważ Pan musi mieć coś przeciwko przeciw czemu piekło jest bezsilne i co demonstruje Wszechświatowi moc Jego potęgi, która przyczynia się do stania i znoszenia, aby dokonawszy wszystkiego, ostać się. Gdyby ktoś zapytał, jaka jest trwała sprawa dla kościoła w tym wieku, odpowiedziałbym, że to, że on stoi/wytrzymuje, a jest to ogromna sprawa. Ach, powiesz, z pewnością są ograniczenia, czyż nie spodziewasz się więcej? Postęp, rozwój, głębokie poruszenia? Kościołowi zostaną odcięte na końcu wszystkie jego uczynki, aby stał, lecz to stanie będzie jego zwycięstwem. Tylko móc wytrwać poprzez wszystkie próby, sprawdziany, gdy wszystko dookoła uderza jak śnieżyca; gdy jest całkiem ciemno, tajemniczo a nawet Bóg wydaje się być odległy i nierealny, wiara jest sprawdzana, ty sam napadany z prawej i lewej strony, i wszystko na zewnątrz wskazuje na to, żeby się ruszyć, zrezygnować, upaść, poddać się, obniżyć swoje standardy, wtedy właśnie po prostu stać i nie dać się poruszyć w wierze jest największym możliwym zwycięstwem… Przechodzimy przez głębokie doświadczenia, przeciwnik to robi, a Pan nie zapobiega, lecz my dochodzimy do pełniejszego poznania mocy naszego Boga, do głębszego zakorzenienia wszystkiego czym wcześniej można było poruszyć. Pan zaś szuka ludzi, którymi nie da się potrząsnąć, przeciwko którym piekło przy całej swojej demonstracją arogancji i pychy jest bezsilne. „A resztka… znów zapuści korzenie w głąb”. Tego właśnie Pan potrzebuje.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: Rooted and Grounded

_________________________________________________________________________
 
4 stycznia | 6 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.