Codzienne rozważania_7.01.2013


Każdy, kto się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim” (Lu 14:33).

Niczego nie można prawdziwie ugruntować, dopóki nie zostanie to poddane Krzyżowi i nie otrzyma znaku Krzyża na sobie. Zrozumiałeś to? Nawet jeśli mogło to być dane tobie od Boga, nadal istnieje zagrożenie ze strony tego czegoś, co jest w nas samych a co koliduje z tym, co dał nam Bóg. Wkradamy się do tego, aby to jakiś sposób było nasze. To Ego! To ciało! Och, tak, Bóg daje nam służbę, my ją łapiemy, stajemy się zazdrośni o naszą służbę i obawiamy się ludzi, którzy wchodzą nam w drogę i zabierają nam naszą służbę; ingerujących w naszą służbę. Ciało powstaje w taki i inny sposób, na wielu innych kierunkach i w różnych powiązaniach. Bóg coś robi, a następnie my w to wchodzimy, stajemy się widoczni.

W taki czy inny sposób to ciało nie może utrzymać się z dala, nawet jeśli Bóg czyni coś przy pomocy cudu. My zamieniamy to na uwielbienie i wynagrodzenie dla naszego ciała, więc nawet to, co Bóg może dać – a być może myślisz o innych rzeczach, które Bóg może dać – nie może zostać ugruntowane, dopóki nie zostanie poddane i nie ma znaku śmierci dla siebie; jedynie wtedy jest żywe dla Boga, tylko wtedy my jesteśmy żywi dla Boga, bez względu na to, o co chodzi. Krzyż jest sposobem Życia w każdej dziedzinie i jak tylko Krzyż zostanie usunięty przez to, co pod Krzyżem woła: „Nie, nie!” natychmiast wyłazi to na wierzch, spotykamy się własnym życiem tego, dusimy to życie, ograniczamy je. Nie tylko zatrzymujemy postęp, lecz pomniejszmy Boży zamiar pomnażania. Dlaczego Bóg nie może wzrastać? Odpowiedź jest jasna i zdecydowana: W taki czy inny sposób człowiek wszedł w sprawy Boże i skierował je ku sobie. Krzyż nie został utrzymany na właściwym miejscu, aby dać Bogu wyraźną, pełną i wolną drogę działania.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 4

_________________________________________________________________________
 
6 stycznia | 8 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка сайтов коммерческое предложение

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *