Codzienne rozważania_8.01.2013

Umarł jeden za wszystkich, aby ci, którzy żyją, nie dla siebie żyli, lecz dla Niego” (2Kor 5:15 NIV).

Chrystusa możemy znać wyłącznie według Ducha, tak że Chrystus jest dla nas w tym okresie działania Bożego, duchowy w tym sensie, że możemy znać Go czy mieć z Nim do czynienia jedynie będąc w tym Duchu. „Dlatego już odtąd nikogo  nie znamy według ciała,; a jeśli nawet znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy” (2Kor 5:16). On jest znany według Ducha. Nasze zasoby są duchowe, narzędzia naszej walki są duchowe. Wszystko ma przychodzić do nas z góry. Wielkim wysiłkiem przeciwnika, stale i wciąż skutecznym w tym okresie, jest sprowadzenie rzeczy Bożych na dół, aby przyczepić je do tego świata, przyczepić do tej ziemi, aby stały się czymś tutaj…

Wystarczy, abyś przeczytał Jana, aby zobaczyć, jak bardzo wszystko jest odłączone, jak wszystko jest podniesione i opróżnione z tego świata, jak wszystko wiąże się z faktem, że Chrystus jest w niebie, i że ludzie Pańscy tam są, a nie tutaj; tutaj, lecz nie znani; na tym świecie, lecz nie z niego; tajemniczy ludzie na tym świecie, tak dalecy od tego świata…nierozpoznani, nieznani. A jednak właśnie dlatego, właśnie z tego powodu, jest to największa potencjalnie siła, jaką ten świat zna: duchowi, ukryci, tajemni ludzie Boży na tym świecie. Uchwycić chrześcijaństwo i ukształtować go, nadać mu ramy i usystematyzować, skrystalizować i uczynić z niego jakiś ruch tutaj, z korzeniami tutaj, ze wszystkimi swymi powiązaniami, jakie człowiek jest w stanie dostrzec, docenić i dowieść; zarejestrować się w powszechnej świadomość tego świata, jako coś ważnego. To wszystko jest sprzeczne ze Słowem Bożym i jest sprzeczne z duchowym życiem i duchową mocą. Chrystus jest w niebie, my zostaliśmy wyniesieni, przeniesieni, posadzeni wraz z Nim w okręgach niebieskich. Celem naszej obecności na tym świecie jest tylko niesienie świadectwa, dzięki któremu inni zostaną zabrani z tych krajów, ludzie dla Jego imienia.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: That Which Was From The Beginning – Chapter 1

_________________________________________________________________________
7 stycznia | 9 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.