Czy jest cokolwiek, co uniemożliwia ci uzdrowienie?

Barry Bennett

Jest to pytanie, którego celem jest zbadanie głębokości twojego serca. Jeśli możesz znaleźć JAKĄKOLWIEK przyczynę, która wyjaśni ci dlaczego nie możesz być uzdrowiony to właśnie odkryliśmy, dlaczego. Powodem jest podwójny/rozdwojony umysł.
Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma, człowiek o rozdwojonej duszy, chwiejny w całym swoim postępowaniu” (Jk 1:6-8).

Wątpliwość musi zostać zastąpiona Prawdą. Musisz uwierzyć w to, że NIE ma żadnej przyczyny, dla której nie możesz być uzdrowiony.

Czy jesteś godzien tego, aby być uzdrowionym?
Powtórzmy: jeśli to pytanie powoduje, że zatrzymujesz się i zastanawiasz, to odkryliśmy, dlaczego nie jesteś. Jezus wziął nasze choroby na Krzyż i nie ma to nic wspólnego z naszą prawością. On jest godzien i On dał przebaczenie i uzdrowienie wszystkim. Jeśli ktokolwiek może zostać uzdrowiony, to może być uzdrowiony każdy, podobnie jak z jest przebaczeniem grzechów. Jezus uzdrawiał wszystkich, którzy do Niego przyszli i nigdy przed uzdrawianiem nie przeprowadza wywiadu, aby stwierdzić czy chory jest godny uzdrowienia, czy nie. Jego ranami ZOSTALIŚMY uzdrowieni (Iz 53:5).

Czy Bóg chce cię uzdrowić?
Odpowiedź: „tak” bądź „nie” w rzeczywistości nie jest sposobem na odpowiedzenie. Faktem jest, że Bóg już dał uzdrowienie każdemu człowiekowi na ziemi – nie jest to sprawa Jego woli. Jest to sprawa przyjęcia tego, co zostało przez Niego dostarczone i to JEST Jego wola.

Jezus rozprawił się z istotą choroby na krzyżu – nazywa się to grzechem. Jeśli rozprawiono się z korzeniem to również z owocem (chorobą). Podobnie jak zbawienie jest dostępne dla wszystkich ludzi, tak też dostępne jest uzdrowienie. Tak, jak przyjmujemy dar zbawienia przez wiarę, tak przyjmujemy uzdrowienie. Nie ma tu nic do rzeczy, kim jesteś, bądź co zrobiłeś. Jedynie, co jest ważne to, to, co On zrobił, abyś mógł to przyjąć jako dar. Uzdrowienie jest dla ciebie. Jeśli wierzysz w swym sercu, możesz je przyjąć.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

2 comments

  1. Dokładnie tak jest, jak piszesz: ludzie budują swoją teologię, czy raczej wiarę, na podstawie doświadczenia – powszechnego braku uzdrowień w zborach, lub ich dosłownie śladowej ilości, w związku z czym ten „kryzys” stale się pogłębia – mniej uzdrowień to mniej przekonania, wiary, że Bóg chce to robić, o ile w ogóle jeszcze robi.

    Mam na stronie setki artykułów na temat uzdrowienie, to niejako mój konik, ale też zacząłem nagrywać nauczanie na ten temat, choć też jest tego mnóstwo w Internecie.
    W zakładce „Usługi Słowem” znajdziesz krótkie, do 30 min, nagrania w kolejności, jaką, jak wierzę, daje mi Pan. Od następnego tygodnia dodam kolejne części.

  2. Kwestia uzdrowienia powoduje u mnie wątpliwości, które przenoszą się na inne aspekty wiary. Ostatnio czuję duży zamęt. Odnosząc się do tematu tego wpisu nietrudno zauważyć, że niestety większość ludzi ma rozdwojony umysł bo nie zostają uzdrowieni.

    《Podobnie jak zbawienie jest dostępne dla wszystkich ludzi, tak też dostępne jest uzdrowienie. Tak, jak przyjmujemy dar zbawienia przez wiarę, tak przyjmujemy uzdrowienie.》

    Czyli wychodzi na to, że jeżeli ze zbawieniem byłoby tak samo jak z uzdrowieniem, że tylko u nielicznych by się ono urzeczywistniało to kolokwialnie mówiąc niefajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.