Czy większość Izraelitów chce przekazania Zachodniego Brzegu?

wnd_logo_new

Z JEROZOLIMSKIEGO BIURA WND

Rice: „Większość Izraelitów chce przekazania Zachodniego Brzegu”, lecz najnowsze badanie pokazują, że ogromna większość sprzeciwia się ewakuacji strategicznego obszaru.


Oryg.:
http://wnd.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=58686

14 listopada 2007
Aaron Klein
© 2007 WorldNetDaily.com

Rice

Condoleezza Rice

„Większość Izraelitów popiera rezygnacje z Zachodniego Wybrzeża, aby można było stworzyć państwo Palestyńskie wzdłuż Izraela” – ogłosiła wczoraj Sekretarz Stanu przemawiając do żydowskich przywódców. Jednak najnowsze badania ujawnione dzisiaj, zaprzeczają temu twierdzeniu, wskazując na to, że ogromna większość Izraelitów sprzeciwia się opuszczeniu z Zachodniego Brzegu, obawiając się, że Palestyńczycy wykorzystają te strategiczne obszary do odpalania rakiet w stronę centrum Izraela. Zachodni Brzeg graniczy z Jerozolimą i stąd rakiety mają w zasięgu Tel Aviv i międzynarodowy izraelski port lotniczy.


„Wierzę, że większość Izraelitów jest gotowych opuścić większość – niemal cały Zachodni Brzeg – podobnie jak byli gotowi do opuszczenia Gazy, na rzecz pokoju”. – powiedziała Rice zwracając się do delegatów w Nashville na Generalnym Zgromadzeniu United Jewish Communities, dorocznym spotkaniu głównych amerykańskich przywódców żydowskich. Po prostu zastanówcie się nad tym, że większość Izraelitów wierzy obecnie, że istnienie odpowiedzialnego państwa palestyńskiego jest w narodowym interesie Izraela i że prawdziwe bezpieczeństwo wymaga zakończenia okupacji, która zaczęła się w 1967 roku” – stwierdziła.


Po jej komentarzach pojawiły się dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań statystycznych, wskazujących, że 61% ogólnej populacji Izraelitów sprzeciwia się wycofaniu się z większości Zachodniego Brzegu i przekazania tych strategicznych terytoriów Palestyńczykom.
Jeśli Izrael rzeczywiści opuści Zachodni Brzeg 55% Izraelitów jest przekonanych, że Palestyńczycy wykorzystają go do ostrzeliwania rakietami centrów żydowskich, a 65% wierzy, że jest duża i bardzo duża szansa na to, że Hamas będzie kontrolował ten obszar. Liderzy Hamasu w ostatnich dniach ostrzegali, że ich grupy terrorystyczne przejmą Zachodni Brzeg, jeśli Izrael go opuści. Około 77% respondentów twierdzi, że prezydentowi palestyńskiej autonomii, Mahmoud Abbasowi brakuje władzy, aby zapobiec atakom z Zachodniego Brzegu.


Te nowe badanie były sponsorowane przez Israel Policy Center for Promoting Parliamentary Democracy and Jewish Values in Israeli Public Life (Izraelskie Centrum Polityki Promocji Parlamentarnej Demokracji i Żydowskich Wartości w Izraelskiej Republice).
Niektóre badanie pokazują, że większość Izraelitów – około 55% – wierzy, że Knesset powinien usunąć premiera Ehud Olmert’a z urzędu w związku z kryminalnymi śledztwami prowadzonym przeciwko niemu, oskarżającymi go o różnego rodzaju finansowe i polityczne nadużycia. 53% Izraelitów stwierdziło, że główną przyczyną starania się przez Olmerta zgody z Palestyńczykami jest to, że jest on zainteresowany swoją polityczną przyszłością, a nie narodowymi interesami Izraela.


Te badania jak i twierdzenia Rice pojawiły się jako wprowadzenie do głównego szczytu izraelsko palestyńskiego sponsorowanego przez Stany Zjednoczone, który ma się odbyć pod koniec tego miesiąca w Annapolis. Powszechnie oczekuje się, że Olmert nakreśli państwo palestyńskie zajmujące większość Zachodniego Brzegu i części wschodniej Jerozolimy na tym szczycie.

Stwierdzenia sekretarz Rice ze stycznia popchnęły niektóry żydowskie grupy do domagania się od niej przeprosił ofiar terroru Hamasu.

раскрутка сайта поисковые системы

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.