Czy większość Izraelitów chce przekazania Zachodniego Brzegu?

wnd_logo_new

Z JEROZOLIMSKIEGO BIURA WND

Rice: „Większość Izraelitów chce przekazania Zachodniego Brzegu”, lecz najnowsze badanie pokazują, że ogromna większość sprzeciwia się ewakuacji strategicznego obszaru.


Oryg.:
http://wnd.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=58686

14 listopada 2007
Aaron Klein
© 2007 WorldNetDaily.com

Rice

Condoleezza Rice

„Większość Izraelitów popiera rezygnacje z Zachodniego Wybrzeża, aby można było stworzyć państwo Palestyńskie wzdłuż Izraela” – ogłosiła wczoraj Sekretarz Stanu przemawiając do żydowskich przywódców. Jednak najnowsze badania ujawnione dzisiaj, zaprzeczają temu twierdzeniu, wskazując na to, że ogromna większość Izraelitów sprzeciwia się opuszczeniu z Zachodniego Brzegu, obawiając się, że Palestyńczycy wykorzystają te strategiczne obszary do odpalania rakiet w stronę centrum Izraela. Zachodni Brzeg graniczy z Jerozolimą i stąd rakiety mają w zasięgu Tel Aviv i międzynarodowy izraelski port lotniczy.


„Wierzę, że większość Izraelitów jest gotowych opuścić większość – niemal cały Zachodni Brzeg – podobnie jak byli gotowi do opuszczenia Gazy, na rzecz pokoju”. – powiedziała Rice zwracając się do delegatów w Nashville na Generalnym Zgromadzeniu United Jewish Communities, dorocznym spotkaniu głównych amerykańskich przywódców żydowskich. Po prostu zastanówcie się nad tym, że większość Izraelitów wierzy obecnie, że istnienie odpowiedzialnego państwa palestyńskiego jest w narodowym interesie Izraela i że prawdziwe bezpieczeństwo wymaga zakończenia okupacji, która zaczęła się w 1967 roku” – stwierdziła.


Po jej komentarzach pojawiły się dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań statystycznych, wskazujących, że 61% ogólnej populacji Izraelitów sprzeciwia się wycofaniu się z większości Zachodniego Brzegu i przekazania tych strategicznych terytoriów Palestyńczykom.
Jeśli Izrael rzeczywiści opuści Zachodni Brzeg 55% Izraelitów jest przekonanych, że Palestyńczycy wykorzystają go do ostrzeliwania rakietami centrów żydowskich, a 65% wierzy, że jest duża i bardzo duża szansa na to, że Hamas będzie kontrolował ten obszar. Liderzy Hamasu w ostatnich dniach ostrzegali, że ich grupy terrorystyczne przejmą Zachodni Brzeg, jeśli Izrael go opuści. Około 77% respondentów twierdzi, że prezydentowi palestyńskiej autonomii, Mahmoud Abbasowi brakuje władzy, aby zapobiec atakom z Zachodniego Brzegu.


Te nowe badanie były sponsorowane przez Israel Policy Center for Promoting Parliamentary Democracy and Jewish Values in Israeli Public Life (Izraelskie Centrum Polityki Promocji Parlamentarnej Demokracji i Żydowskich Wartości w Izraelskiej Republice).
Niektóre badanie pokazują, że większość Izraelitów – około 55% – wierzy, że Knesset powinien usunąć premiera Ehud Olmert’a z urzędu w związku z kryminalnymi śledztwami prowadzonym przeciwko niemu, oskarżającymi go o różnego rodzaju finansowe i polityczne nadużycia. 53% Izraelitów stwierdziło, że główną przyczyną starania się przez Olmerta zgody z Palestyńczykami jest to, że jest on zainteresowany swoją polityczną przyszłością, a nie narodowymi interesami Izraela.


Te badania jak i twierdzenia Rice pojawiły się jako wprowadzenie do głównego szczytu izraelsko palestyńskiego sponsorowanego przez Stany Zjednoczone, który ma się odbyć pod koniec tego miesiąca w Annapolis. Powszechnie oczekuje się, że Olmert nakreśli państwo palestyńskie zajmujące większość Zachodniego Brzegu i części wschodniej Jerozolimy na tym szczycie.

Stwierdzenia sekretarz Rice ze stycznia popchnęły niektóry żydowskie grupy do domagania się od niej przeprosił ofiar terroru Hamasu.

раскрутка сайта поисковые системы

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.